Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Football League παρουσία του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη στα γραφεία της Διοργανώτριας.
Η σέντρα του νέου πρωταθλήματος θα γίνει στις 29/9, ενώ την απευθείας άνοδο θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες, με τις τέσσερις τελευταίες να υποβιβάζονται.
Κλειδάριθμο πήραν τα Τρίκαλα και ο Θεσπρωτός που έχουν γηπεδικά προβλήματα και αιτήθηκαν να δώσουν το πρώτο ματς εκτός έδρας, καθώς και οι Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Ιάλυσος και Διαγόρας.
1η αγωνιστική:
Αιγάλεω-Καλαμάτα
Καβάλα-ΠΟ Τριγλία
Ιάλυσος- ΟΦ Ιεράπετρας
Ασπρόπυργος-Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου-Θεσπρωτός
Βέροια-Διαγόρας
Ιωνικός-Τρίκαλα
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2019/09/69704388_2604899379529871_1374674660418912256_n-576x1024.jpg)