Όλο και πιο κοντά στην άνοδο ο Άρης Πατρών

Από νίκη σε νίκη και πιο κοντά στην άνοδο βρίσκεται η γυναικεία ομάδα του Άρη Πατρών, που το μεσημέρι της Κυριακής 02/04 στα Προσφυγικά, πήρε σπουδαία νίκη απέναντι στην Δόξα Πηγαδακίων Β’ με 3-1, στην 8η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Άρη να προηγείται με 1-0 από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Γκοτσούλια στο 6′, έπειτα από χέρι αμυντικού των Ζακυνθινών στην περιοχή. Στην επανάληψη η Δόξα ισοφάρισε σε 1-1, αλλά στο 61′ η Μούτσι έκανε το 2-1 και στο 72′ η Βαρβιτσιώτη με απευθείας εκτέλεση φάουλ το τελικό 3-1, που έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Πάτρας.

Άρης Πατρών (Α. Δελδήμος): Δ. Κολοβού, Μ. Κολοβού, Κωβαιου, Δαραβέλια (87′ Ασλανάι), Γκοτσούλια, Ζαχαράτου, Μούτσι, Μπεκίρη (87′ Κλαυδιανου), Σπανού (76′ Νιφόρα), Νικολοπουλου (65′ Ρουβαλη), Βαρβιτσιώτη (87′ Κ. Κολοβού).