Έκλεισε με νίκη την χρονιά ο Παναιγιάλειος

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι η ομάδα του Παναιγιάλειου νίκησε με 4-3 εκτός έδρας την Ερανη Φιλιατρών για την 34η και τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Η ομάδα του Αιγίου βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 0-3 με τα γκολ των Μακρή (2) και Τακίδη ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 στο 36΄ με τον Καραμπέτσο που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ο Παναιγιαλειος μπήκε δυνατά και στο β΄ μέρος, έκανε το 1-4 με τον Θεοφανόπουλο στο 52΄ και το μόνο που συνέβη ηταν στα τελευταία λεπτά η Ερανη να μειώσει σε 2-4 στο 64΄ και σε 3-4 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΕΡΑΝΗ: Σαββίδης, Μπινιώρης, Τσερπές (63΄ Καπλάνης), Μρόζκο, Παπαδόπουλος, Κοτσιανούλης (63΄ Φλαριώτης), Κωνσταντόπουλος, Φάκκης, Γκεβόρι, Πουλιάνος (78΄ Σάμπσον), Καραμπέτσος.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Χάμος (80΄ Μαυρούλιας), Τακίδης (60΄ Μωραΐτης), Κίτος (64΄ Πίσπας), Βιλανάκης, Μακρής, Κοντοχρήστος (80΄ Φλώρος), Λουκάς, Θεοφανόπουλος, Λιάτος, Τρέσα, Βήτος.