Έμεινε με το… «ΑΧ» η Παναχαϊκή!

Βελτιωμένο πρόσωπο έδειξε η Παναχαϊκή στο Ρόδο κόντρα στο Διαγόρα με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2.

Η ομάδα της Πάτρας βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά είχε την απάντηση με τους Μασούρα και Ντε Τόμας. Οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 55ο λεπτό λόγω αποβολής του Μανωλάκη για άσεμνη χειρονομία στον πάγκο της πατρινής ομάδας. Στα αξιοσημείωτα η πρώτη συμμετοχή του Παπαηλιού με την ανδρική ομάδα.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

4′ Ωραία σέντρα του Γαϊτανίδη, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ.

39′ ΓΚΟΛ: Με γυριστή κεφαλιά του Δημητρίου μετά από φάουλ του Λεσάι, ο Διαγόρας ανοίγει το σκορ (1-0).

51′ Σέντρα του Μασούρα, ο Λαδάς τραγικό λάθος η μπάλα πέρασε τη γραμμή και γκολ 1-1 για την Παναχαϊκή!

54′ Γκολ με τον Μανιά με σουτάρα το 2-1 για τον Διαγόρα!

55′ Αποβολή: Στον Μανωλάκη! Για χειρονομία που έκανε στον πάγκο της Παναχαϊκής!

67′ Σέντρα του Προύντζου, μπλοκάρει ο Λαδάς.

73′ Εκτέλεση φάουλ του Μασούρα με το αριστερό ο Χριστόπουλος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα άουτ. Υπήρξε επαφή και οι άνθρωποι της Παναχαϊκής ζήτησαν πέναλτι.

79′ ΓΚΟΟΟΟΛ: 2-2 η Παναχαϊκή με σκόρερ τον Ντε Τόμας.

82′ Σουτ του Ντε Τομάς η μπάλα άουτ.

88′ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή με την κεφαλιά του Μπαξεβάνου να περνάει άουτ.

95΄ Εκτελέστηκε το κόρνερ, κεφαλιά από τον Χριστόπουλο άουτ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Ράτκο Ντόστανιτς): Λαδάς, Αρίας, Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλλας, Παπατόλιος, Μασούρας, Τσιαντούλας (89΄Ματίγιεβιτς), Αντεσίνα (58΄ Νικόλης), Λεσάι (81΄Βολάκης), Μανιάς.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Τάτσης): Κολοβούρης, Μπαρέ, Ζαμόρα (46΄Χριστόπουλος), Προύντζος (83΄Πετράτος), Γαϊτανίδης (68΄Μπόονεν), Ντε Τομάς, Καραγιάννης (68΄Νάστος), Ντε Ολιβέιρα (68΄Παπαηλίου), Τραορέ, Μασούρας, Μπαξεβάνος.