Ήττα για τον ΠΑΟ Βάρδας που παραμένει στην “ζώνη κινδύνου”

Την ήττα με 2-0 από τον Πανελευσινιακό, γνώρισε ο ΠΑΟ Βάρδας, στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική.

Στο α’ μέρος οι «ταύροι» είχαν δοκάρι στο 17′ λεπτό σε σούτ του Π. Νιφορόπουλου στο 17ο λεπτό σε σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν στον β’ μέρος την νίκη, χάρη στα τέρματα στο 59′ λεπτό του Φωτόπουλου και στο 68′ λεπτό του Καλομενίδη.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η ομάδα της Ηλείας παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού, δύο βαθμούς πίσω από την 11η θέση που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής.

Πανελευσινιακός (Γιάννης Αναστόπουλος): Μύρτα, Ζαρίκος, Καλομενίδης, Καψής, Μακρίδης, Νικολόπουλος, Σκέντζος, Τσιόκρης, Φωτόπουλος, Χατζημάρκος, Τσιάβος

ΠΑΟ Βάρδας (Γιώργος Λαμπρόπουλος): Τσεκούρας Α., Λιόσης (54′ Κούστα), Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος (80′ Τσεκούρας Κ.), Νιφορόπουλος, Σπανός, Μικελάτος (80′ Δουλαβέρης), Διονυσόπουλος, Πλαστουργός, Κόκας, Μπελιάρντι (54′ Γεωργακόπουλος)