Ήττα στο Γύθειο για Ατρόμητο Πατρών (τα αποτελέσματα)

Την τέταρτη συνεχόμενη ήττα του γνώρισε ο Ατρόμητος Πατρών, καθώς ηττήθηκε με 2-0 από τον Πανγυθεατικό στη Λακωνία.

Στο 13ο λεπτό ο πρώην παίκτης της Παναχαϊκής και του Παναιγιαλείου, Γιώργος Σαμπατάκος άνοιξε το σκορ, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Λεωνίδας Παπασπυριδάκος διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Πολλές διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για τη διαιτησία, ενώ αποβλήθηκε ο προπονητής του Ατρόμητου με κόκκινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν και τρίτο γκολ με το Λεωνίδα Παπασπυριδάκο στο 79′ το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ οι “οράνιε” τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες.

Πανγυθεατικός: Καβαλιώτης, Πετρόπουλος, Κωστάκος, Αναστασάκος, Κουρτέσης, Καρνιάτης, Γιαννόπουλος, Τσάρρι, Σαμπατάκος, Παπασπυριδάκος, Μανωλάκος.

Ατρόμητος Πατρών: Μπήτη, Μακρής, Παπασπυρόπουλος, Σπανός, Νικολακόπουλος, Λαζανάς, Αγγελόπουλος, Αποστολόπουλος, Αρβανίτης, Σμυρλής, Μπακόπουλος.