Ήττα-σoκ για την Παναχαϊκή στην πρεμιέρα

Η ανούσια και φλύαρη Παναχαϊκή, γνώρισε ήττα σόκ στην πρεμιέρα από την ΑΕΚ Β’ και ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στην Super League 2.

Μοιραίος ο Zamora που έκανε τραγικό λάθος στο τέρμα της ΑΕΚ Β’, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Sosa για την μεγάλη νίκη των κιτρινόμαυρων

Το φιλμ του αγώνα όπως το παρακολουθήστε στο Live του Patragoal

9’ Σέντρα του Λυμπεράκη, ο Αγγελόπουλος πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα πριν γίνει επικίνδυνη για την εστία του

11’ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ Β’, όταν ο Θεοδωρίδης έκανε κάθετη πάσα στον Νίνο, ο οποίος από το πέναλτι προσπάθησε να πλασάρει τον Κολοβούρη, που έδιωξε σωτήρια με τα πόδια

20’ Ο Γκολφίνος έφυγε επικίνδυνα από τα αριστερά, αλλά ήταν πολύ άστοχη η σέντρα με το δεξί πόδι που επιχείρησε

33’ Νέα μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη, όταν σε απευθείας σούτ μέσα από την περιοχή του Θεοδωρίδη, ο πορτιέρο της Παναχαϊκής έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

60’ Καλό σουτ του Λεσαί, η μπάλα όμως εύκολα στην αγκαλιά του Αγγελόπουλου

63’ Γκοοολλλλ για την ΑΕΚ Β’, όταν από τραγικό λάθος του Zamora, ο Sosa έκλεψε και βρέθηκε απέναντι από τον Κολοβούρη, πλασάροντας για το 0-1

69’ Ωραία ενέργεια του Πανάγου από τα αριστερά, έκανε την σέντρα με τον De Tomas να σουτάρει, αλλά τον Αγγελόπουλο να μπλοκάρει σταθερά

72’ Προσπάθησε ο Κουσίδης να γυρίσει με το στήθος στον Αγγελόπουλο, ο οποίος γλύτωσε το αυτογκόλ και έδιωξε σε κόρνερ

74’ Άστοχο σουτ του Zekhov, η μπάλα αρκετά πάνω από τα δοκάρια του Αγγελόπουλου

77’ Καλό σουτ του Τραορέ μετά την κεφαλιά-πάσα του Ζαμόρα, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

82’ Δεν μπορεί ο De Tomas μετά το κόρνεν, να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

88’ Καθυστέρησε να σουτάρει ο Ντοναλντόνι μετά την πάσα του Sosa, έκοψαν σε κόρνερ οι αμυντικοί της Παναχαϊκής

Παναχαϊκή (Γ. Τάτσης) : Κολοβούρης, Zamora, Μπαξεβάνος, Καραγιάννης (46’ Traore), Λυμπεράκης (82’ Μασούρας), Πανάγου, Zekhov, Κοζορώνης, Ρόβας (46’ De Tomas), Nili Pedromo, Πατρινός (27’ λ.τ. Λεσαι)

ΑΕΚ Β’ (Ν. Κούστας) : Αγγελόπουλος, Manisa, Κοσίδης, Παυλίδης, Κανελλόπουλος (43’ λ.τ. Ρουκουνάκης), Κατσίκας (58’ Παυλάκης), Μαρούτσης, Γαλανόπουλος (76’ Κολλιμάτσης), Νίνο, Γκολφίνος (46’ Donaldoni), Θεοδωρίδης (58’ Sosa)