Αγχωτική πρόκριση για το Διαγόρα Βραχνεΐκων

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων επικράτησε με 3-2 της Θύελλας Πατρών στο “Φώτης Αραβαντινός” και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών. Είναι η δεύτερη ομάδα που παίρνει την πρόκριση στους «8» μετά την Αναγέννηση Ψαθοπύργου.

Το 0-1 έκανε ο Φώτης Γεωργαντόπουλος από την “άσπρη βούλα”, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με σουτ μέσα από την περιοχή. Ο Κ. Κωνσταντινίδης με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ μείωσε σε 1-2 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Ο Βαγγέλης Γκάτσης μετά από λάθος της άμυνας, έφερε το ματς στα ίσα και στα τελευταία λεπτά ο Γεωργαντόπουλος και πάλι με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν στον επόπτη Μεϊντανά στο 2-2 για ακυρωθέν γκολ.