Αναμενόμενο εύκολο διπλό για τον Παναιγιάλειο

ΑΠΟ Αρόης – Παναιγιάλειος 0-3 (6′ Σπανογιάννης, 28′ πεν. Γκάτσης, 69′ Χριστόπουλος )

Χαμένο πέναλτι : 80’ Γκάτσης (απέκρουσε Στεφανόπουλος)

Διαιτητής : Κώστας Ταξιάρχης

Άνετη νίκη με 0-3 σημείωσε ο Παναιγιάλειος απέναντι στην ουραγό ΑΠΟ Αρόης, η οποία είχε μια άκρως ικανοποιητική εικόνα απέναντι στον μεγάλο της αντίπαλο.

Στο 6’ ο Σπανογιάννης άνοιξε το σκορ για τους «μελανόλευκους», ενώ στο 28’ λεπτό ο Βαγγέλης Γκάτσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-2.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 69’ λεπτό ο Χριστόπουλος, με τους Αιγιώτες να έχουν και χαμένο πέναλτι στο 80’ με τον πρώτο σκόρερ τους Βαγγέλη Γκάτση.

ΑΡΟΗ (Γ. Λεγάτος): Στεφανόπουλος, Χαρικιόπουλος, Πρίντεζης (82΄ λ.τ. Μ. Τσώκος), Καραβάτσος, Κουκίδης, Ζαφειρίου (63΄ Δ. Τσώκος), Γκέτα, Κατσαντώνης, Δημητρέλης, Γεραρδής (75΄ Βερβέρογλου), Χοτζάι (70΄ Μοναστήρας).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Μ. Λελούδας-Αλ. Σπυρόπουλος): Κοντογεώργος, Κουραχάνης, Οικονόμου, Σπανογιάννης, Παπασπηλιόπουλος, Μπακατσέλος (78΄ Πλατυκώστας), Μπούνας, Σπυρόπουλος (61΄ Σκούτας), Λιάτος (46΄ Ορτέντζιος), Γκάτσης, Χριστόπουλος (70΄ Βαλλιάνος).