Α’ ΕΠΣΑ : Ισόπαλο το ντέρμπι στον Ριόλο

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι στον Ριόλο ανάμεσα στον Πανμοβριακό και τον Διαγόρα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα στο 25′ λεπτό με πέναλτι του Κουλούρη, τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 33′ με τον Κόκκιο.

Η ομάδα του Γιώργου Λαγού έχασε την μεγάλη ευκαιρία να φτάσει στην νίκη, όταν στο 85′ λεπτό ο Διαμαντόπουλος νίκησε σε πέναλτι τον Κουλούρη και κράτησε την πολύτιμη ισοπαλία για την ομάδα του.

Εντυπωσιακό ήταν και το άλλο παιχνίδι στο Λάππα, με τους γηπεδούχους του Ατρόμητου να προηγούνται με τον Καλογερόπουλο, τον Αστέρα να φέρνει τούμπα το παιχνίδι με δύο τέρματα του Χατζήπαππα, αλλά τον Ατρόμητο να παίρνει στο τέλος τον βαθμό.

Πανμοβριακός-Διαγόρας Βραχνεϊκων 1-1 (25′ πεν. Κουλούρης / 33′ Κόκκιος) – Χαμένο πέναλτι : 85′ Κουλούρης (Πανμοβριακός) (video)

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ (Γ. Λαγός) : Π. Κυριακόπουλος, Βλάχος, Δ. Κυριακόπουλος, Πυρρής, Σπανός, Καρακάσης (80′ Παναγάκης), Λιάκος (88′ Κάτσενος), Παναγόπουλος, Ρουμπάτος, Κουλούρης, Φραγκούλιας

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (Κ. Τσιπιανίτης) : Διαμαντόπουλος, Μπουρνάκας, Κόκκιος, Τελέγκος, Ν. Γκολφινόπουλος, Τσεκούρας, Δ. Μαλτέζος (89′ Κωνσταντόπουλος), Φ. Γκολφινόπουλος, Καράμπουλας (65′ Ταγάρας), Σκούρτας (80′ Κ. Μαλτέζος), Μπουρίκας (65′ Χουσελάς)

Ατρόμητος Λάππα-Αστέρας Τσουκαλείκων 2-2 (40′ Καλογερόπουλος, 90′ Βασιλόπουλος / 83′, 85′ Θ. Χατζήπαππας)

Ενημέρωση : Δ. Κωνσταντακόπουλος