Α’ ΕΠΣΑ : Στον Κεραυνό το ντέρμπι, νίκη για Αχαϊκή, “γκέλα” για Ριόλο

Παρακολουθήσατε σήμερα στις 15.00 μέσω του www.patragoal.gr, λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη όλων των αγώνων σε Α’ ΕΠΣΑ, Β’ ΕΠΣΑ και Γ’ ΕΠΣΑ

Το «Livescore» ήταν μια προσφορά του Poolevard (Aγίου Νικολάου 56).

Στο Poolevard θα βρείτε τα πιο ωραία άτομα, ξεκινώντας από το προσωπικό μέχρι τους θαμώνες του, θα ακούσεις προσεγμένη μουσική και θα περάσεις αξέχαστες στιγμές παίζοντας με τις ώρες, μπιλιάρδο αλλά και πολλά επιτραπέζια παιχνίδια.

Με εκτός έδρας νίκη προχώρησε η Αχαϊκή, η οποία επιβλήθηκε με 1-3 της Αναγέννησης Πατρών και σε συνδυασμό με την “γκέλα” του Πανμοβριακού απέναντι στον Αχαίό Σαραβαλίου, αύξησε την διαφορά της από την ομάδα του Ριόλου και περιμένει να δει τι θα κάνει την Κυριακή το απόγευμα η Δόξα Παραλίας απέναντι στην ΑΕ Πάτρα για να παραμείνει στην κορυφή.

Μεγάλο εκτός έδρας διπλό για τον Πήγασο που δείχνει να ανεβαίνει αγωνιστικά, ενώ σπουδαία ισοπαλία όπως προαναφέραμε πήρε ο Αχαϊός Σαραβαλίου μέσα στον Ριόλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου στον α’ όμιλο είχαν ως εξής :

Α’ Όμιλος

Πανμοβριακός-Αχαϊός Σαραβαλίου 1-1 (50′ Αγγελής / 93′ Γκλαβάς)

Λιμνοχώρι-Πήγασος 0-1 (11′ Αποσκίτης)

Αναγέννηση-Αχαϊκή 1-3 (10′, 48′ Δημητρακόπουλος, 37′ Παρασκευόπουός / 73′ Αλποχωρίτης)

Β’ Όμιλος

Ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Αετό Πατρών, με την ομάδα του Κώστα Τσιπιανίτη να κάνει επίδειξη δύναμης κερδίζοντας με 3-0.

Στο άλλο μεγάλο ντέρμπι του β’ ομίλου, Πάτραι και Νίκη Προαστίου έμειναν στο 1-1, με την ομάδα του Νίκου Πατρώνη να ισοφαρίζει στο 94′ λεπτό με πέναλτι που δεν υπήρξε ποτέ.

Τέλος σπουδαία νίκη σημείωσε ο Δαβουρλής επί του Ηρακλή Πατρών, τον οποίο και άφησε στα χαμηλά της βαθμολογίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου στον β’ όμιλο είχαν ως εξής :

Δαβουρλής-Ηρακλής Πατρών 2-0 (4′ Κουμπουρλής, 16′ Μακρής)

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Αετός Πατρών 3-0 (13′ Τρίγκας, 54′ Τσάτος, 72′ Πήλιουρας)

ΑΠΣ Πάτραι-Νίκη Προαστίου 1-1 (22′ Αναγνώστου / 94′ πεν. Σαρρής)