Βαθμός “Χ”ρυσάφι για τη συνέχεια!

H Παναχαϊκή για δεύτερη φορά φέτος έδειξε χαρακτήρα κόντρα στην φιλόδοξη ομάδα της Καλλιθέας, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1.

Ένα βαθμός “χρυσάφι” σε κάθε περίπτωση για το πατρινό σύλλογο, που θα έχει αξία εφόσον η ομάδα ενισχυθεί εκεί που “πονάει” και πάρει νίκες στη συνέχεια για να “σώσει” τη φετινή αγωνιστική χρονιά. Σκόρερ ο Πατρινός στο 42ο λεπτό για την Παναχαϊκή.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

18′ Κόρνερ του Μουστακόπουλου, κεφαλιά του Matilla, άουτ

20′ Τραυματισμός Αλίμπε-Μαρότα χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι, διακοπή για να τους προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες. Δεν έχουν κάτι σοβαρό οι δύο παίκτες.

26′ Φάουλ Ματίγια, κεφαλιά Κυνηγόπουλου, έδιωξε εντυπωσιακά με τα πόδια ο Κολοβούρης.

27′ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Αλιμπέ που έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Κότσαρης!

32′ Κόρνερ Μουστακόπουλου, κεφαλιά του Κυνηγόπουλου, μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη!

36′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ Μουστακόπουλου ο Λουκίνας γίνεται κάτοχος της μπάλας και σκοράρει για την Καλλιθέα (0-1). Διαμαρτυρίες των παικτών της Παναχαϊκής για επιθετικό φάουλ του Μπουλούλη στον Πατρινό.

42′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛ: 1-1 Σέντρα Μασούρα, κεφαλιά προς τα πίσω, στο β’ δοκάρι ο Πατρινός με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1!

44′ Φάουλ του Μασούρα με το αριστερο, δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Καλλιθέας

45′ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Σουτ – κεραυνός του Αλιμπέ, σε κόρνερ ο Κότσαρης!

57′ Μανθάτης από αριστερά την σέντρα, ο Τσιντώνης την κεφαλιά, έδιωξε ο Μασούρας στο β’ δοκάρι

67′ Σέντρα Παραστατίδη, η μπάλα στο χέρι του Μεχίας δεν δίνει τίποτα ο Μπεκιάρης!!

78′ Λάθος του Νάστου, σουτ του Σίλβα η μπάλα κόρνερ!

77′ Ο Μασούρας έβγαλε ωραία στον Αλιμπέ, δεν πρόλαβε να πλασάρει για το 2-1!

81′ Πρώτη ενέργεια του Χριστόπουλου από αριστερά, κόρνερ από τον Μεχία.

93′ Σουτ του Χριστόπουλου, άουτ!