Βαριά ήττα με 3-0 από την Κηφισιά (video)

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η Παναχαίκή από την Κηφισιά, σε ένα παιχνίδι που δεν ανταποκρίνεται απόλυτα στο σκορ, αφού οι κοκκινόμαυροι ήταν αρκετά καλοί σε πολλά σημεία του.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

1′ Έναρξη στο παιχνίδι με την Κηφισιά στην σέντρα.

2′ Μακρινό σούτ του Κέρι, μπλοκάρει εύκολα ο Αναγνωστόπουλος, στην πρώτη φάση του αγώνα για τους κοκκινόμαυρους.

Σούτ του Μπουρλάκη, η μπάλα απελπιστικά άουτ.

9′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταλάλ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Κολοβούρης, στην πρώτη φάση των γηπεδούχων.

10′ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή, αφού σε γύρισμα του Μπουρλάκη από τα δεξιά, ο Μυτίδης με αριστερό γυριστό σούτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Παναγιώτου της Κηφισιάς για αντιαθλιτικό μαρκάρισμα στον Κωνσταντακόπουλο.

20′ Κίτρινη κάρτα στο Ν. Karaklajic

21′ Ψαλιδάκι του Τετέι μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Τσακμάκη

22′ Γκοολλλ για τους γηπεδούχους με τον Τετέι να προλαβαίνει την έξοδο του Κολοβούρη από μακρινή μπαλιά του Σωτηράκου και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

33′ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή, αφού σε σέντρα του Τριμμάτη ο Μυτίδης έπιασε πολύ καλή κεφαλιά η οποία όμως δεν βρήκε εστία.

34′ Νέα χαμένη ευκαιρία για τους κοκκινόμαυρους σε “άτσαλο” τελείωμα του Τσακμάκη.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή σε συνεργασία Κέρι και Karaklajic, με τον πρώτο να σουτάρει αδύναμα και να μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

46′ Έναρξη στο β’ μέρος

48΄Εκτέλεση κόρνερ του Ταλάλ, η κεφαλιά του Βαφέα πέρασε ελάχιστα άουτ.

49′ Ωραία σέντρα του Τοπάλ από τα αριστερά, ο Χαντί από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να σουτάρει.

52′ Μακρινό σούτ του Ταλάλ, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Κολοβούρη.

58′ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Αλεξόπουλο να στρώνει σε κενό τέρμα στον Χαντί, αλλά ο τελευταίος να μην προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

68′ Κοντινή κεφαλιά του Κουιρουκίδη, εντυπωσιακή απόκρουση του Κολοβούρη σε κόρνερ.

70′ Εξαιρετική ενέργεια του Αλεξόπουλου από τα δεξιά, παραλίγο αυτογκόλ του Σωτηρόπουλου στο γύρισμα του ποδοσφαιριστή της Παναχαϊκής, αλλά μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

71′ Γκοολλλ με κεφαλιά του Τετει

74′ Γκοολλ Ο Να στον Κουϊρουκίδη που με σουτ από αριστερά κάνει το 3-0, στη κλειστή γωνία του Κολοβούρη

Τέλος στον αγώνα με την Παναχαίκή να γνωρίζει την ήττα με 3-0

Συνθέσεις

Κηφισιά (Γιώργος Πετράκης) : Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος, Βαφέας, Μαζουλουξής, Παναγιώτου (46′ Προβυδάκης), Παπασάββας (78′ Γκίνι), Πεϊος, Παυλάκης (65′ Ζοζέφ Ναά), Talal (65′ Antereggen), Tetei (78′ Πρίτσας), Κουιρουκίδης

Παναχαϊκή (Σούλης Παπαδόπουλος) : Κολοβούρης, Ρουγκάλας, Τσακμάκης, Τοπάλ, Τσιάρας (57′ Λινάρδος), Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (70′ P. Karaklajic), Τριμμάτης, Κέρι (46′ Χαντί), Μυτίδης (54′ Αλεξόπουλος), N. Karaklajic

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Μωϋσιάδης (Γρεβενών) – Παγουρτζής (Πειραιά)

4ος: Παπαγεωργόπουλος (Αργολίδας)