Β’ Εθνική Γυναικών : Πεντάρα στο Αχαϊκό ντέρμπι ο Ίκαρος Πετρωτού

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το τοπικό ντέρμπι η ομάδα γυναικών του Ικαρού Πετρωτού η οποία νίκησε με 5-0 τον Ατρόμητο Ζαρουχλεικων, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Αντώνη Ζήκου παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας μόλις μία ήττα στο πρωτάθλημα.

Χατ-τρικ σημείωσε η Ζώτου με γκολ στο 23΄, 34΄, 66΄, ενώ από ένα τέρμα η Τσάμη στο 40΄και η Κωστοπούλου στο 89΄λεπτό.

Ίκαρος Πετρωτού (Ζήκος): Ψάλτη, Τζουρά, Παπακυριαζή (80΄Α. Ράϊκου), Ε. Ράϊκου, Κέτα, Τσαραντώνη, (68΄Κωστόπουλου), Συρμή, Μούκα, Πουρνιά (80΄Γαρουφαλλή), Τσάμη (80΄ Σπηλιοπουλου), Ζώτου (68΄ Θανόπουλου).

Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων (Ψαλτάκης): Νταβατζή, Φωτεινή, Τοτόλου, Κουλουμπή, Δαρβίρα, Φουκάκη, Μερτή, Γ. Λαζανά, Ζωγοπούλου, Β. Λαζανάμ, Θοδώρη. Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν ως αλλαγές οι Μπούντα, Ντούζα, Λεμπέση, Γκαραλιάκου.

Ο Άρης Πατρών γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα από τα Φλαμίνγκο Μεσολογγίου με 4-0.