Β’ ΕΠΣΑ : Διπλάρα για Αχιλλέα Καμαρών, ανατροπάρα για Ζήρια και διακοπή στο Μιντιλόγλι

Με 6 αγώνες (3 σε κάθε όμιλο) άνοιξε σήμερα η 11η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας.

Στον α’ όμιλο, στο μεγάλο ντέρμπι του Μιντιλογλίου ανάμεσα σε Αστέρα και Σταροχώρι, έχουμε οριστική διακοπή στο 82′ λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 2-1 (θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ στο www.patragoal.gr), αναμένοντας να δούμε τι θα γίνει, την στιγμή που ο Φαραϊκός κέρδισε εύκολα τον Κρίνο και το Λιμνοχώρι την Νεάπολη.

Στον β’ όμιλο, ο Αχιλλέας Καμαρών πέτυχε σπουδαία νίκη μέσα στην Ροδιά επί του Απόλλων Συνοικισμού, ο οποίος μέτρησε την 3η σερί ήττα του, ενώ την νίκη πήρε και ο Ηρακλής Πατρών απέναντι στους Πετεινούς, παραμένοντας σταθερά στην πρώτη πεντάδα. Μεγάλη νίκη και με ανατροπή πέτυχε και ο Φοίνικας Ζήριας απέναντι στον Πανιώνιο/Αχιλλέα.

Αναλυτικά είχαμε :

Ά Όμιλος

Λιμνοχώρι-Νεάπολη ΑΕ 3-0 (Σαλαμαλίκης (2), Ντουράϊ)

Φαραικός-Κρίνος 4-1 (Σεφερλής (2), Λάβδας, Α. Βέρρας / Ρ. Ζάνι)

Αστέρας Μιντιλογλίου-Σταροχώρι 2-1 (Παπαγιαννόπουλος, Φ. Πλέγας / Κερπινιώτης) (οριστική διακοπή στο 82′ λεπτό λόγω επεισοδίων)

Κυριακή 17/12

Ζαρουχλεΐκων, 11:30, Πυρσός Πατρών-Παναχαϊκός, Κονιδάρης (Πανταζόπουλος-Πούλος)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:30, Τριταίας ΑΟ-Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου, Δ. Σαβατιανός (Α.Σαβατιανός-Τσούρας)

Προσφυγικών, 15:00, Άτλας Α.Σ.-Δίας Σαραβαλίου, Δανιήλ (Βαρελάς-Τζήκας)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Δάφνη Πατρών-Ίκαρος Λακκόπετρας, Α. Σαβατιανός (Τσούρας-Μαργαρώνης)

Β’ Όμιλος

Ηρακλής Πατρών-Πετεινοί 3-0 (Φούντζουλας (2), Βίτσιος)

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αχιλλέας Καμαρών 2-4 (Γ. Μαρής (2) / Χύσα, Χαντάϊ, Λουράκης, Μπούρδος)

Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) 2-1 (Λο’υλια (2) / Ορφανίδης)

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:00, Αστέρας Λεοντίου-Αρόης Α.Ε., Βαβαρούτας (Ζούλης-Σωτηρόπουλος)

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:00, Πάτρα 2005 A.E.-Άβυθος Αιγιάλειας, Γκοτσόπουλος (Βαβαρούτας-Αβραμοπούλου)

Αγυιάς, 15:00, Αίας Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Ξουρής (Π. Κωνστανταρόπουλος-Β.Κωνστανταρόπουλος)

Πλαστήρα, 15:00, Αιγίου ΑΕ-Αστήρ Τέμενης, Ζήκος (Παλούμπης-Παπαχρήστος)