Β’ ΕΠΣΑ : Τεράστιο διπλό για τον Φοίνικα Ζήριας

Με ένα μόλις ένα παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πρίν από λίγα λεπτά (ήταν βραδινό στις 18.00), άνοιξε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας.

Ο Φοίνικας Ζήριας χάρη σε ένα τέρμα του Νικολακόπουλου στο 53′ λεπτό, κέρδισε μέσα στο Ανδρέας Κάνιστρας τον πρωτοπόρο Αστέρα Λεοντίου και τον πλησίασε στους 2 βαθμούς, φτάνοντας προσωρινά (μένει να δει τα αυριανά αποτελέσματα) στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι φωνάζουν για μια περίπτωση πέναλτι, λίγα λεπτά μετά το τέρμα του Φοίνικα, με το τελικό σκορ να δίνει μια μεγάλη νίκη στην ομάδα της Ζήριας.

Στο αυριανό πρόγραμμα και στους δύο ομίλους έχουμε αναλυτικά :

Α’ Όμιλος

Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου-Φαραικός 0-3 α.α.

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:00, Δίας Σαραβαλίου-Παναχαϊκός, Βαβίλης (Α.Σαββατιανός-Κωνστανταρόπουλος)

Νιφορεΐκων, 15:00, Κρίνος-Πυρσός Πατρών, Παπαχρήστος (Πούλος-Α.Παλιολόγος)

Βραχνεϊκων, 15:00, Σταροχώρι-Άτλας Α.Σ., Γιαννόπουλος (Κακαφώνης-Σωτηρόπουλος)

Λακκόπετρας, 15:00, Ίκαρος Λακκόπετρας-Τριταίας ΑΟ, Δανιήλ (Γαλάνης-Βαρελάς)

Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Νεάπολη ΑΕ-Αστέρας Μιντιλογλίου, Δ. Σαββατιανός (Θανόπουλος-Μαργαρώνης)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Δάφνη Πατρών-Λιμνοχώρι, Ζεντέλης (Τραγουλιάς-Κωνσταντόπουλος)

Β’ Όμιλος

Αβύθου, 10:30, Άβυθος Αιγιάλειας-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου, Βαβαρούτας (Μ.Ψιμάρνης-Ωρολογάς)

Προσφυγικών, 15:00, Αρόης Α.Ε.-Αίας Πατρών, Α. Σαββατιανός (Βαβίλης-Κωνστανταρόπουλος)

Αγυιάς, 15:00, Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Πάτρα 2005 A.E., Παπαδής (Μ.Ψιμάρνης-Νικολακόπουλος)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Απόλλων Εγλυκάδος-Αιγίου ΑΕ, Πετρόπουλος (Τραγουλιάς-Κωνσταντόπουλος)

Καμαρών, 15:00, Αχιλλέας Καμαρών-Πετεινοί, Ταξιάρχης (Σακελιάς-Φώτος)

Τέμενης, 15:00, Αστήρ Τέμενης-Ηρακλής Πατρών, Γκαβός (Τσούρας-Σπηλιόπουλος)