Γιάννης Τάτσης : «Αξίζαμε την νίκη»

SUPERLEAGUE-2 / ÐËÁÔÁÍÉÁÓ - ÅÑÃÏÔÅËÇÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ:ÃÉÙÔÁ ÊÏÑÌÐÁÊÇ / EUROKINISSI)

Η Παναχαϊκή έφτασε στην πηγή, αλλά νερό δεν ήπιε. Το συγκρότημα του Γιάννη Τάτση αναδείχτηκε ισόπαλο με 1-1 απέναντι στον Διαγόρα Ρόδου σε ένα παιχνίδι της ένατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής 26 Νοεμβρίου στο γήπεδο της Αγυιάς στην Πάτρα. Η Παναχαϊκή προηγήθηκε στο 64ο λεπτό με γκολ του Κώστα Αποστολόπουλου με χτύπημα πέναλτι και ισοφαρίστηκε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα που σημείωσε ο Μανιάς.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του τερματοφύλακα του Διαγόρα Βασίλη Σηφάκη. Στο βίντεο που ακολουθεί μπορείτε να ακούσετε τις δηλώσεις του προπονητή της Παναχαϊκής Γιάννη Τάτση. Ο Έλληνας τεχνικός εύχεται περαστικά στον άτυχο τερματοφύλακα, εκτιμά ότι η ομάδα του άξιζε να πάρει τους βαθμούς της νίκης και υποστηρίζει ότι με την αναμενόμενη ενίσχυση των επόμενων εβδομάδων η Παναχαϊκή μπορεί να είναι ανταγωνιστική και να διεκδικήσει ότι καλύτερο μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου. Η Παναχαϊκή μετά το σημερινό αποτέλεσμα έχει 4 βαθμούς, με 4 ισοπαλίες και 5 ήττες σε 9 παιχνίδια.