Γ’ Εθνική : Πέρασε με διπλό από την Μύκονο ο Πανελευσινιακός

Ο Πανελευσιακός επικράτησε 3-2 εκτός έδρας της ΑΕ Μυκόνου σε εξ αναβολής ματς της 11ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική.

Το σκορ άνοιξε ο Χερέρα στο 10′ λεπτό, όταν με μία κούρσα από κέντρο πέρασε τους αμυντικούς της ΑΕ Μυκόνου και πλάσαρε τον Ντούνη.

Στο 43′ λεπτό και έπειτα από κακό διώξιμο της άμυνας του Πανελευσινιακού, ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Με την έναρξη του β’ μέρους και συγκεκριμένα στο 48′ λεπτό, ο Μακρίδης με ένα ασύλληπτο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-2 για τον Πανελευσινιακό, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 75′ λεπτό με τρομερή εκτέλεση φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι της ΑΕ Μυκόνου ήταν να μειώσουν το σκορ με τον Ζγκούρι στο 81′ λεπτό, με το τελικό αποτέλεσμα να δίνει μεγάλη νίκη και τους τρείς βαθμούς στην ομάδα της Ελευσίνας.

ΑΕ Μυκόνου (Βλάχος): Ντούνης, Σπυρόπουλος, Κέμπε (74′ Ντουνσάι), Αρκούδας, Πούλος, Τράκας, Ζγκούρι, Μουρίκι (64′ Κατσούλης), Πάγια (70′ Γιαννόπουλος), Πινέιρο, Παπαδόπουλος

Πανελευσινιακός (Σεροπιάν): Μουζάκης, Αλεξίου, Νταγκουνάκης, Συριόπουλος, Οικονομόπουλος, Χατζηλάμπρος, Μπρούνο (83′ Μηλιώτης), Τσιάβος, Κουκοβίνης, Μακρίδης (90′ Σάνη), Χερέρα (93′ Καψής)

Μετά και το σημερινό παιχνίδι, η βαθμολογία μετά από 11 αγώνες διαμορφώνεται ως εξής :