Εθνικός Πατρών: Νέα μεγάλη νίκη και ελπίδες για πλέι οφ

Ένα ακόμα επικό κεφάλαιο πρόσθεσε ο Εθνικός Πατρών στην εντυπωσιακή του πορεία, κερδίζοντας το Πάτραι για δεύτερη φορά φέτος με 2-1 σε ένα ακόμα αξέχαστο παιχνίδι για την 16η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Εθνικό να προηγείται στο 13ο λεπτό, όταν ο Κώστας Νίκας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επανέλθουν στο ματς στο 77ο λεπτό, με τον Σουγλέρη να εκτελεί εύστοχα ένα πέναλτι και να φέρνει τα πάντα στα ίσια. Η ένταση έφτασε στο καθοριστικό σημείο, αλλά ο Εθνικός δεν έχασε τον στόχο του.

Το τελικό χτύπημα ήρθε στο 86ο λεπτό, όταν ο Δημήτρης Τσίτσαρης του Εθνικού πέτυχε το καθοριστικό γκολ που χάρισε στην ομάδα του τρεις πολύτιμους βαθμούς. Η υπογραφή του Λεωνίδα Κυβελίδη αναδεικνύεται για μια ακόμα φορά, καθώς η ομάδα του βαδίζει με πειστικές εμφανίσεις προς τα πλέι-οφ.

Η νίκη αυτή ανεβάζει τον Εθνικό Πατρών σε υψηλή θέση του πίνακα, δίνοντας τους φτερά για τις επόμενες προκλήσεις.