Επέστρεψε και μαθηματικά στην Γ’ Εθνική ο Παναιγιάλειος

Και μαθηματικά στην Γ’ Εθνική είναι από σήμερα ο Παναιγιάλειος, αφού επικράτησε εύκολα του Αμυκλιακού με 4-1 και εξασφάλισε την επιστροφή του στις Εθνικές κατηγορίες.

Στο 24′ λεπτό και μετά από γύρισμα του Λιάτου από τα δεξιά, ο Σκούτας με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο 38′ λεπτό και μετά από σέντρα του  Σπανού Ανδρέα από τα δεξιά, εξ επαφής κεφαλιά του Γκάτση για το 2-0.

Στο 64’ λεπτό και σε κάθετη πάσα του Αρβανίτη στον Σκούτα αυτός θα περάσει τον αντίπαλο πορτιέρο και με πλασέ θα γράψει το 3-0.

Στο 66’ λεπτό ο Οικονόμου με μακρινό σουτ θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 74’ λεπτό οι Λάκωνες μείωσαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σπυρόπουλου για το 4-1.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ : Μαυρούλιας, Βλάχος (69′ Μαχαίρας), Οικονόμου, Μιχ.Σπανός, Κοτσόκολος (77′ Ροδόπουλος), Χούσα (56′ Κόρμπος), Αρβανίτης, Ανδ.Σπανός, Σκούτας (69′ Καραπιπέρης), Γκάτσης, Λιάτος (77′ Τσεκούρας)

ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ : Τρακάκης, Λάσκος, Θεοδωρόπουλος, Ζώης, Σπυρόπουλος, Λαζαρίδης, Βαχαβιώλος, Λάτσης, Μανίκας, Πλατάνας, Ξιφαράς.