Επίσημο ντεμπούτο για τρεις… στην Παναχαϊκή

Ντεμπούτο με την φανέλα της Παναχαϊκής έκαναν τρία μεταγραφικά αποκτήματα του καλοκαιριού. Η ομάδα της Πάτρας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη από την σημερινή αναμέτρηση κόντρα στο Διαγόρα Ρόδου εκτός έδρας και υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 1-1.

Στην διάρκεια του αγώνα έκαναν επίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα της Παναχαϊκής, οι Χουάν Αλμπέρτο Λαρέα (βασικός), ενώ ως αλλαγές πέρασαν στην αναμέτρηση οι Άλμπερτ Μπρους και Γιάννης Σκεπετάρης. Ο Ξενοφών Πάνος επειδή έχει φορέσει και στο παρελθόν τη φανέλα του συλλόγου, δεν τον συμπεριλάβαμε.

Ο Λαρέα κέρδισε την αποβολή του Σμυρλή στο πρώτο μέρος, αλλά για λόγους τακτικής έδωσε τη θέση του στο β΄ ημίχρονο στον Τσερούτι. Ο Άλμπερτ Μπρους που δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα, πέρασε στη θέση του τραυματία Δημήτρη Ανάκογλου, ενώ ο Γιάννης Σκεπετάρης πήρε το «βάπτισμα του πυρός» στο 79ο λεπτό, παίρνοντας τη θέση του Γιώργου Μουστακόπουλου.

Δυστυχώς δεν κατάφεραν να συνδυάσουν με νίκη το ντεμπούτο τους στους “κοκκινόμαυρους”.