Επιτέλους νίκη (1-0) στην Αγυιά το Αιγάλεω!

Επιστροφή στις νίκες για την Παναχαϊκή μετά τα τελευταία άσχημα αποτελέσματα, με τους “κοκκινόμαυρους” να επικρατούν δύσκολα με 1-0 του Αιγάλεω στην Αγυιά με τέρμα του Μυτίδη από το 78ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν αμυντικά καθ΄ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα να δυσκολέψουν την προσπάθεια της πατρινής ομάδας, που “έχασε” τον Καρλίτος στο 20ο λεπτό με τραυματισμό.

ΦΙΛΜ:

18΄ Πλασέ του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή, στη φάση βρέθηκε ο Μπούσης κι έστειλε την μπάλα κόρνερ.

32΄Σουτ του Λινάρδου ο Μπούσης έβαλε την κόντρα και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

40΄ Σουτ του Ν. Καρακλάιτς από καλή θέση η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, καθώς βρήκε το δοκάρι.

50΄ Κεφαλιά πάσα του Αλεξόπουλου για τον Μυτίδη, αυτός πρόλαβε τον Σικαλιά στην έξοδο με την μπάλα να περνά άουτ.

78΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛ: Σέντρα του Χαντί σουτ του Μυτίδη μέσα από την περιοχή 1-0.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. Παπαδόπουλος): Χρ. Θεοδωράκης, Στεργίδης, Λιποράσε, Τσακμάκης, Λαρέα, Τσιάρας (61΄Χαντί), Ν. Καρακλάιτς (72΄Μπουρλάκης), Κωνσταντακόπουλος, Καρλίτος (20΄λ. τρ. Λινάρδος), Αλεξόπουλος (72΄Τριμμάτης), Μυτίδης.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Θωμάς Γράφας): Σικαλιάς, Χοτζάλι (60΄Σκεντεράι), Μπούσης (73΄Μπεχλιβανόπουλος), Φουρλάνος, Παπανικόλας, Σταματάκης (66΄Κίτσαρης), Πολυχρόνης, Δημούτσος, Τσιλιγκίρης, Πατρινός (73΄Βλαχομήτρος), Μπαστιάνος (73΄Βλάχος).