Η Παναχαϊκή ήθελε…..όχι και ο διαιτητής Μπούμπας

Δεν τα κατάφερε η Παναχαϊκή να πάρει την νίκη απέναντι στην Καλλιθέα, έχοντας πολλά παράπονα για την διαιτησία του Μπούμπα που δεν έδωσε πεντακάθαρο πέναλτι στο 88’ λεπτό επάνω στον Χαντί.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4’ Καλό σούτ του Κέρι, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Στρέζου

13’ Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Ντεμέτριους να σεντράρει και τον Κυνηγόπουλο από πλεονεκτική θέση να στέλνει την μπάλα με κεφαλιά άουτ

21’ Ο Κυνηγόπουλος επικίνδυνα αλλά το σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Κολοβούρης

28΄Σέντρα Κυνηγόπουλου από τα δεξιά, η κεφαλιά του Βασιλούδη δεν προκαλεί ανησυχία στην άμυνα των κοκκινόμαυρων

32’ Σέντρα του Στεργίδη, ο Κέρι δεν πιάνει όπως θέλει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Στρέζου

36’ Κεφαλιά του Τσακμάκη, η μπάλα περνάει άουτ

39’ Μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη σε σούτ του Ντεμέτριους σε αντεπίθεση της Καλλιθέας

42’ Σέντρα του Λινάρδου, o Liporace δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά από πολύ καλή θέση

51’ Καλό σούτ του Μπουλούλη, η μπάλα λίγο άουτ

54’ Κόρνερ με τον Ντεμέτριους, η κεφαλιά του Κολτσίδα περνάει ελάχιστα άουτ

54’ Σούτ του Χαντί, μεγάλη απόκρουση του Στρέζου σε κόρνερ

55’ Ακυρώνεται το τέρμα της Παναχαίκής, για χέρι του Λαρέα που παίρνει και κάρτα

56΄ Ο Κολοβούρης γλυτώνει την Παναχαίκή σε σούτ του Ντεμέτριους και διώχνει σε κόρνερ

87’ Σουτ του Αλεξόπουλου από αριστερά, η μπάλα κόρνερ

88’ Έντονες διαμαρτυρίες για μαρκάρισμα επάνω στον Χαντί, Φαίνεται να υπάρχει παράβαση στον ποδοσφαιριστή της Παναχαϊκής

93’ Μόνος του ο Αλεξόπουλος, α΄ργησε και έχασε την ευκαιρία να φώσει την νίκη στην Παναχαϊκή

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Κολοβούρης, Στεργίδης (79’ Αλεξόπουλος), Larrea (61’ Ρουγκάλας), Τσακμάκης, Liporace (61’ Τοπάλ), Τσιάρας, Κωνσταντακόπουλος, Λινάρδος (46’ Χαντί), Μυτίδης, Ν. Karaklajic (61’ Μπουρλάκης), Κερι

ΚΑΛΛΙΘΕΑ : Στρέζος, Ευαγγέλου, Τσιντώνης (64’ Κωστανάσιος), Μπουλούλης, Νίλι, Ρέντζας (79’ Μουνιέ), Βασιλούδης, Λουκίνας (79’ Μανθάτης), Κυνηγόπουλος, Κολτσίδας, Ντεμέτριους