Ισοπαλία για Τηλυκράτη και Ολυμπιακό Β’ που μπορεί να βολέψει την Παναχαϊκή

Τηλυκράτης Λευκάδας και Ολυμπιακός Β’ έμειναν στο 2-2 στο σημερινό παιχνίδι που άνοιξε την 16η αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο της Super League 2. Αποτέλεσμα το οποίο δίνει την δυνατότητα στην Παναχαϊκή να προσπεράσει και τους δύο, σε ενδεχόμενη αυριανή νίκη απέναντι στα Χανιά, σε ένα πάντως πολύ δύσκολο παιχνίδι με την ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι στην Λευκάδα ξεκίνησε δυναμικά και από τις δύο πλευρές καθώς πριν συμπληρώσουμε δέκα λεπτά αγώνα, είχαν μπει ήδη δύο γκολ. Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό όταν ο Ντοναλντόνι ευστόχησε από τα έντεκα βήματα και νίκησε τον Παπαδούδη για το 1-0.

Η απάντηση των «ερυθρολεύκων» ήταν άμεση καθώς τρία λεπτά μετά, ο Βλαχομήτρος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραία πλασέ και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Τζελέπη.

Έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη, ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Ολυμπιακό Β’. Συγκεκριμένα στο 54′ ο Βλαχομήτρος νίκησε ξανά τον Τζελέπη για το 1-2.

Αυτή τη φορά, ήταν η σειρά των γηπεδούχων για να ισοφαρίσει άμεσα και εννιά λεπτά μετά, ο Φοφανά κατάφερε με σουτ να φέρει εκ νέου το ματς στα ίσια. Εν τέλει, αυτό ήταν το τελικό σκορ, με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη (+3 ο Τηλυκράτης και στο +5 ο Ολυμπιακός).

Τηλυκράτης Λευκάδας (Γκέκας): Τζελέπης, Ρουγκάλας, Τέρζι, Νιφορόπουλος, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος, Ρίζος, Πέρες (76′ Σπανουδάκης), Μπελεβώνης, Φοφάνα (85′ Κόκκορης), Ντοναλντόνι.

Ολυμπιακός Β’ (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Βλαχομήτρος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός (82′ Πινακάς), Κουτσίδης, Κεραμιδάς, Μαρίνος (68′ Λιάτσος), Κωστούλας (72′ Σαπουντζής), Κεϊτά (82′ Τσέλιος), Μουζακίτης, Αργυρίου.