Κεραυνός Αγίου Βασιλείου: Κέρδισε φιλικά την Δάφνη Πατρών

Νέα φιλική νίκη, πάλι με τέσσερα γκολ αυτή τη φορά κόντρα σε ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας για τον Κεραυνό.

Η ομάδα του Παναγιώτη Λάγκη επικράτησε με 4-1 της Δάφνης Πατρών σε φιλικό στον Άγιο Βασίλειο.

Η ενημέρωση του Κεραυνού αναφέρει:

“Φιλικό προπονητικού χαρακτήρα έδωσε η ομάδα μας με την Δάφνη Πατρών στο «Θ. Χρυσανθόπουλος» το απόγευμα της Τετάρτης (15/9).

Ο Κεραυνός επικράτησε με 4-1. Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Κούστα με κεφαλιά έπειτα από γέμισμα του Καρβούνη για το 1-0. Η ομάδα μας πέτυχε δεύτερο γκολ με το Στασινό με κοντινό τελείωμα από κοντά για το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους ο Κούστα δεν κατάφερε να κερδίσει από την άσπρη βούλα τον τερματοφύλακα της Δάφνης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δάφνη μείωσε σε 2-1. Λίγα λεπτά μετά ο Κούστα με εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1 και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Καραχανίδης.

Η σύνθεση του Κεραυνού (Παναγιώτης Λάγκης):Τσάπαλος, Σπανογιάννης, Ροδόπουλος, Μέρτικας, Καρβούνης, Στασινός, Σταυριανόπουλος, Καραχανίδης, Μπούρδος, Ν. Τρίγκας, Κούστα.

Έπαιξαν και οι: Σάχι, Κατσαμπέκης, Ζαφειρόπουλος, Τσιάτο, Φλάουερ.”