«Κλειδώνει» την τετράδα η Νίκη Προαστίου

Σημαντική νίκη με την οποία πιθανότατα «κλειδώνει» και την τετράδα, σημείωσε η Νίκη Προαστίου στην συνέχεια του αγώνα που είχε διακοπεί λόγω των ακατάλληλων καιρικών συνθηκών και στον οποίο τα Καλάβρυτα ήταν μπροστά στο σκορ με 1-2.

Σκόρερ για την ομάδα του Προαστείου ήταν ο Σαμαντάς στο 47’ και 86’ λεπτό, ενώ να θυμίσουμε ότι το αρχικό 1-2 είχε διαμορφωθεί με τέρματα των Πατρώνη στο 14’ λεπτό και από πλευράς Καλαβρύτων των  Βραχλιώτη στο 16’ λεπτό και Γκλαβά στο 32’ λεπτό.

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Μποσγανάς, Σταματάκης (75’ Ζεκιάϊ), Θεοδωρακόπουλος, Μανούσος, Πολύδωρος, Διαμαντόπουλος, Αντωνόπουλος (75’ Τασόπουλος), Ντζανής (75’ Καλογεράτος), Φούντος, Σαμαντάς, Πατρώνης

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ (N. Παπαχριστόπουλος-Κ. Βλάχος): Λέσης, Κέφα (81’ Αλεξόπουλος), Γκλαβάς, Θεοδοσίου, Βλάχος, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Μητρόπουλος, Βραχλιώτης (81’ Φεφές), Σ. Τζαβαλάς, Γ. Τζαβαλάς