Μεγάλη πρόκριση μέσα στον Ριόλο για την Θύελλα στα ημιτελικά του Κυπέλλου

Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του 4ου προημιτελικού ανάμεσα στον Πανμοβριακό και την Θύελλα Πατρών.

Οι “κυανόλευκοι” πήραν μεγάλη πρόκριση με σκορ 3-1 απέναντι στην ομάδα του Ριόλου και πέρασαν στα ημιτελικά του θεσμού, όπου θα αντιμετωπίσουν τον Εθνικό Πατρών.

Το φίλμ του αγώνα

14’ Σέντρα του Μιχαλόπουλου απο τα αριστερά φώναξε ο παίκτης των φιλοξενούμενων για χέρι του Βλάχου. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι.

15’ Στου Κουλούρη, μπλόκαρε ο Μπαρδάκης εύκολα.

19’ Μεγάλη φάση με Θ. Βλασσόπουλο που δεν πρόλαβε να τσιμπήσει τη μπάλα.

20’ Παράλληλη μπαλιά του Σκεπετάρη από τα δεξιά, δεν πρόλαβε ο Θ. Βλασσόπουλος.

30‘ Μεγάλη φάση με τον Κουτσαντώνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

33‘ Φάουλ του Παναγόπουλου, ο προωθημένος Κοκκίνης δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.

37‘ Γκοολλ για την Θύελλα με τον Σκεπετάρη να σεντράρει από τα δεξία στον Ντίνο, ο οποίος με σούτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Δημόπουλου για το 0-1.

42‘ Κερδίζει πέναλτι η Θύελλα σε ανατροπή του Θ. Βλασόπουλου, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για φάουλ στην αρχή της φάσης.

43‘ Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγουρίδη, ο οποίος διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

53‘ Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα, όταν το σουτ του Ντίνου πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Δημόπουλου.

55‘ Αδύναμο σούτ του Ρουμπάτου, μπλοκάρει ο Μπαρδάκης.

60‘ Φαόυλ του Κυριακόπουλου, ο Σκούτας πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Μπαρδάκης μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

67′ Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα να “τελειώσει” τον αγώνα, με το καλό σουτ του Ντίνου να βρίσκει το δοκάρι του Δημόπουλου.

69′ Γκοολλ για τον Πανμοβριακό με προβολή του Πυρρή μέσα από την περιοχή και οι γηπεδούχοι μπαίνουν ξανά στον αγώνα.

83‘ Σούτ του Θ. Βλασόπουλου, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα ο Δημόπουλος.

93‘ Μεγάλη ευκαιρία με τον Κουτσαντώνη, ο οποίος από πλεονεκτική θέση σούταρε ελάχιστα άουτ.

94′ Νέα ευκαιρία με πλασέ του Κωνσταντινίδη που μπλόκαρε ο Δημόπουλος

95Γκοολλ για την Θύελλα που “τελειώνει” το παιχνίδι με τέρμα του Σκουμή.

Πανμοβριακός : Δημόπουλος, Βλάχος (46′ Καρακάσης), Κυριακόπουλος, Πυρρής, Κοκκίνης (46′ Ρουμπάτος), Βαλογιάννης, Λιάκος (58′ Παπαδάτος), Παναγόπουλος (58′ Τσιρίκος / 65′ λ.τ. Παναγάκης), Κουλούρης, Φραγκούλιας, Σκούτας

Θύελλα : Μπαρδάκης, Κωνσταντινίδης, Μιχαλόπουλος, Ν. Βλασόπουλος (71′ Θανόπουλος), Κατριβέσης, Αγουρίδης, Θ. Βλασόπουλος (85′ λ.τ. Αδαμόπουλος), Κουτσαντώνης, Ντίνος, Σκεπετάρης (71′ Σκουμής), Πανίτσας