“Μελανόλευκη” νίκη με ανατροπή στα Προσφυγικά!

Φωτογραφία: Δημήτρης Περδίκης

Με πειστική εμφάνιση, στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναιγιάλειος δικαιολόγησε τον τίτλο του φαβορί
κόντρα στο Πάτρα 2005 και κατέκτησε το δεύτερο συνεχόμενο «τρίποντο» με ανατροπή (1-3).

Οι «μελανόλευκοι», που στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού είχαν τον πλήρη έλεγχο, στο πρώτο
25λεπτο είχαν κακό αγωνιστικό πρόσωπο δίνοντας έτσι το δικαίωμα στους γηπεδούχους να πιστέψουν ότι μπορούν να διεκδικήσουν το θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Αιγιώτικη ομάδα.

Μάλιστα στο διάστημααυτό η πατρινή ομάδα κατάφερε να ανοίξει και το σκορ (1-0) με τον Δημητρόπουλο (18 ́), με το οποίο μάλιστα οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη ο Παναιγιάλειος μπήκε στο γήπεδο αποφασισμένος να… αποκαταστήσει την τάξη και
το κατάφερε στο πρώτο 20λεπτο με «δράστη» τον Παύλο Λιάτο, ο οποίος έβαλε τις βάσεις για την
κατάκτηση της νίκης. Ο Αιγιώτης ποδοσφαιριστής στο 59 ́ με γυριστό σουτ έφερε το ματς στα ίσα και
πέντε λεπτά αργότερα (64 ́) με δεύτερο προσωπικό γκολ έβαλε σε θέση… οδηγού τον Παναιγιάλειο. Το
τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 85 ́ ο Φώτης Καραπιπέρης με ωραία ατομική προσπάθεια και συρτό
σουτ έξω από την περιοχή.

ΠΑΤΡΑ 2005: Πάγκαλος, Δημητρέλος, Παναγιωτόπουλος, Δρουγούτης, Μπουραντάς, Κοροβέσης (38 ́ Δημητρέλης), Δημητρόπουλος, Πετρόπουλος, Σταματέλος, Μικρός, Δήμας.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αθανασόπουλος, Βλάχος, Μπελεζάκης, Μιχ. Σπανός, Παπαδόπουλος (44 ́ λ.τ.
Μαχαίρας), Μπούνας, Κοτσόκολος, Βιλανάκης (46 ́ Καραπιπέρης), Γκάτσης, Λιάτος (88 ́