Μετέτρεψε σε περίπατο το ντέρμπι ο Άρης Πατρών

Παρακολουθήσατε μέσα από το www.patragoal.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής για τον β’ όμιλο της Α’ Κατηγορίας, ανάμεσα στον Άρη Πατρών και το ΑΠΣ Πάτραι.

Στο γήπεδο βρέθηκε ο συνεργάτης μας Παναγιώτη Σουτζόγλου

Σε περίπατο μετέτρεψε το ντέρμπι ο Άρης Πατρών, ο οποίος ήταν πολύ καλύτερος και κέρδισε δίκαια το Πάτραι, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μίλτο Μητρόπουλο που σημείωσε χατ-τρίκ.

Με αυτή την νίκη, οι “κόκκινοι” αύξησαν την βαθμολογική τους διαφορά στο +5.

Το φιλμ του αγώνα :

1′ Σέντρα στον αγώνα

11′ Αναγκαστική αλλαγή για το Πάτραι, Ούτσικας έξω, Γερογιάννης μέσα

12′ Γκοοολλλ για τον Άρη, όταν ο Πανάρετος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μητρόπουλος με ένα γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

21′ Καλή στιγμή για τον Άρη, όταν ο Γεωργαντόπουλος εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Σταθόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από τα δοκάρια άουτ.

25′ Σουτ του Λεγάτου έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ

26′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, όταν ο Μητρόπουλος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Σπανός με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι άουτ

27′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία για το Πάτραι, όταν μπήκε στην περιοχή ο Σουγλέρης έκανε το σουτ, ο Αναστασοβίτης έκανε μεγάλη επέμβαση και στη συνέχεια έγινε η σέντρα από τα δεξιά και η κεφαλιά του Ζελενίτσα κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ

33′ Ευκαιρία για τον Άρη, όταν ο Γεωργαντόπουλος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Σπανός υποδέχθηκε την μπάλα, έκανε το σουτ αλλά ο Φωτόπουλος την μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

42′ κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο στον πάγκο, για διαμαρτυρία στον επόπτη

46′ Απίθανη ευκαιρία για τον Άρη, έπειτα από την κούρσα του Πανάρετου από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα και ο Σπανός από τη μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

52′ Πέναλτι για τον Άρη, έπειτα από την ανατροπή του μπακάλη στον Γεωργαντόπουλο

52′ Κίτρινη κάρτα στον Μπακάλη

53′ Γκοοολλλ για τον Άρη, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μητρόπουλου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0

56′ Εκτέλεσε το φάουλ ο Γαβριήλ, ο Γερογιάννης έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Ζέλο στον πάγκο για διαμαρτυρία

63′ Κίτρινη κάρτα στον Μενύχτα

66′ Δυνατό σουτ του Σουγλέρη έξω απ’την περιοχή, έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε ο Αναστασοβίτης

67′ Kίτρινη κάρτα στον Λεγάτο

71′ Αλλαγές για τον Άρη, Λιμάτσι και Γεωργόπουλος έξω, Τριανταφυλλόπουλος και Σταυρόπουλος μέσα

71′ Αλλαγή Πάτραι, Μπακάλης έξω, Παπαγεωργίου μέσα

73′ Κίτρινη κάρτα στον Νικολόπουλο

74′ Γκοοολλλ Απίθανο τέρμα για τον Άρη, έπειτα από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μητρόπουλου από τα 45 μέτρα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0. Χατ τρικ για τον Μίλτο Μητρόπουλο

79′ Αλλαγές για τον Άρη, Μητρόπουλος και Γεωργαντόπουλος έξω, Παρασκευόπουλος και Νικολόπουλος μέσα (Μέσα σε μεγάλη αποθέωση από τους οπαδούς του Άρη για τον Μίλτο Μητρόπουλο)

80′ Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο

85′ Μεγάλη ευκαιρία για το Πάτραι, όταν ο Σουγλέρης μπήκε μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το σουτ αλλά ο Αναστασοβίτης έκανε εντυπωσιακή επέμβαση

86′ Αλλαγή για τον Άρη, Σπανός έξω, Μαντάς μέσα

90+1 Αποβολή για τον Άρη, με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πανάρετο για θέατρο

90+2′ κίτρινη κάρτα στον Μάκη Παρασκευόπουλο για διαμαρτυρία

90+3 Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μάκη Παρασκευόπουλο και αποβολή για τον βοηθό προπονητή του Ιβάν Νεντέλκοβιτς

Συνθέσεις

Άρης Πατρών : Αναστασοβίτης, Πανάρετος, Μενύχτας, Σιδέρης, Σταθόπουλος, Γεωργόπουλος (71′ Σταυρόπουλος), Λιμάτσι (71′ Τριανταφυλλόπουλος), Μπούμπαλης, Σπανός (86′ Μαντάς), Μητρόπουλος (79′ Παρασκεύοπουλος), Γεωργαντόπουλος (79′ Νικολόπουλος)

ΑΠΣ Πάτραι : Φωτόπουλος, Στανής, Τσίμπιτσης, Νικολόπουλος, Μπακάλης (71′ Παπαγεωργίου), Ζελενίτσας, Λαλούσης, Λεγάτος, Γαβριήλ, Ούτσικας (11′ λ.τ. Γερογιάννης), Σουγλέρης

Διαιτητής : Γιώργος Παπαδόπουλος

Βοηθοί : Μιχάλης Κακαφώνης, Κώστας Σπυρόπουλος