Με ανατροπή στον μεγάλο τελικό ο ΑΠΣ Πάτραι

Η Αναγέννηση Ψαθοπύργου προηγήθηκε με 1-0 του ΑΠΣ Πάτραι, χάρη σε πέναλτι στο 44′ του Διονύση Αθανασόπουλου.

Στο 47′ λεπτό της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης Ψαθοπύργου Κατσαίτης και οι γηπεδούχοι έμειναν με ποδοσφαιριστή λιγότερο, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στο Πάτραι να αντιδράσει και με τον Σαμπανέι στο 60′ λεπτό να ισοφαρίσεις σε 1-1.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, όπου ο Σουγλέρης στο 93′ λεπτό σκόραρε για τον ΑΠΣ Πάτραι και έκανε το 1-2.

Στο 100′ ο Ναβρότσκι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 και “κλείδωσε” όπως φαίνεται την πρόκριση στον μεγάλο τελικό για την ομάδα του Σταμάτη Σαρρή

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΥ (Κ. Τσιπιανίτης) : Κατσαίτης, Χριστόπουλος (105′ Καλαμποκάς), Σάχι, Μπουρίκας (105′ Ρήγας), Ντινόπουλος, Πουρνατζής, Αθανασόπουλος (83′ Ντεντόπουλος), Γκολφινόπουλος, Ταγάρας (105′ Παπαδόπουλος), Παπαπέτρος (73′ Βασίλειος), Γαβριήλ (48′ Ντάτσος)

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ (Στ. Σαρρής) : Φωτόπουλος, Β. Γερογιάννης, Θεοφάνης, Γιαννόπουλος (61′ Στανής), Σουγλέρης, Σαμπανει (105′ Γερόπουλος), Παπαγεωργίου (46′ Θ. Βλασόπουλος), Ν. Βλασόπουλος, Σ. Γερογιάννης (79′ Ναβρότσκι), Ζελενίτσας, Μητρόπουλος (46′ Ζέλος)