Μισή «Χ»-αρά για την Παναχαϊκή

Σε ένα απίστευτο ματς που κρίθηκε στο ημίχρονο, η Παναχαϊκή βρέθηκε πίσω με 2-0 στο σκορ, αλλά με δύο γκολ του Μπαρέ, στο 40ο λεπτό (πέναλτι) και 42′ ισοφάρισε το παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό, αλλά δεν κατάφερε στο δεύτερο μέρος να ολοκληρώσει τη μεγάλη ανατροπή και να πανηγυρίσει την πρώτη φετινή της νίκη, μένοντας στο 2-2.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

1′ Ο Αλιμπέ μόνος του με τον Μαργκόνο κάνει πλασέ η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

3′ Νέα ευκαιρία για την Παναχαϊκή όταν μέσα από πάσα του Προύντζου για τον Αλιμπέ, ο Μαργκόνο αποκρούει και κρατά το “μηδέν” για την ομάδα του, στέλνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

19′ ΓΚΟΛ: Ο Σιδεράς με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή από την περιοχή η μπάλα στη δεξιά γωνία του Κολοβούρη και ανοίγει το σκορ για τον Παναθηναϊκό Β’ (1-0)

25′ Ο Μαρτίνης ανέτρεψε τον Χριστόπουλο αλλά δε δόθηκε τίποτα από τον Ρεντίφη εξαγριώνοντας τους ανθρώπους της Πατρινής ομάδας.

34′ O Kρυπαράκος δυνατό σουτ πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Παναθηναϊκού Β’.

37′ ΓΚΟΛ: Ο Κυριόπουλος πέρασε τρεις παίκτες της Παναχαϊκής και έκανε το 2-0 για τον Παναθηναϊκό Β’!

38′ Κακή έξοδος του Μαργκόνο που γκρέμισε τον Χριστόπουλο και ο Ρεντίφης υποδεικνύει το πέναλτι και την κίτρινη κάρτα στον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού Β’.

40′ ΓΚΟΟΟΟΛΛ ΠΕΝΑΛΤΙ: Ο Μπαρέ μειώνει σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στη δεξιά γωνία του Μαργκόνο (2-1)

42′ ΓΚΟΟΟΟΛ: Ο Ζέκοφ εκτελεί ωραία φάουλ και ο Μπαρέ με προβολή ισοφαρίζει σε 2-2 για την Παναχαϊκή!

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Φουρτάδο πέρασε τον Μπαξεβάνο σούταρε από καλή θέση, η μπάλα άουτ.

60΄ Σουτ του Μπιλάλ η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κολοβούρη.

81′ Φάουλ που εκτέλεσε ο Λιοφάγος, με πάσα στον Παραστατίδη αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί…

83′ Σουτ του Νταμπίζα, μπλόκαρε ο Κολοβούρης που γλίτωσε την Παναχαϊκή.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος (87′ Λαμψιάς), Μαρτίνης (87′ Καραμπάς), Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης (70′ Νταμπίζας), Λιούμης (54′ Μπιλάλ).

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Γρηγορόπουλος (46′ Μπαξεβάνος), Λιοφάγος, Νάστος, Μπάρετ, Προύντζος, Αλίμπε (61′ Παραστατίδης), Ζέκοφ (61′ Πατρινός), Καραγιάννης, Μπεντοσβίλι (79′ Τραορέ), Χριστόπουλος (90΄Κυρσανίδης).