Νίκη για τους Παίδες, ισοπαλία για τους Νέους απέναντι στη Ζάκυνθο

Δεν τα κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στην ΕΠΣ Ζακύνθου η η Κ-17 της ΕΠΣ Αχαϊας, μένοντας στο 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με τους Αθανασόπουλο στο 19’ λεπτό και Στρέκλα στο 51’ λεπτό, με την Αχαϊκή ομάδα να ισοφαρίζει εις διπλούν με τους Διαμαντή στο 34’ λεπτό και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αρβανίτη στο 53’ λεπτό.

ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ Κ-17 (Κ. Σωτηρόπουλος): Πούλιος, Ανδριακόπουλος, Μάρδας, Σταυρόπουλος, Σταθόπουλος, Νικολόπουλος (88’ Δρόσος), Μητρόπουλος, Στρέκλας, Αθανασόπουλος (74’ Κατσαΐτης), Κυρσανίδης, Μαγκαφάς (46’ Ντούνης)

Αντίθετα η αντίστοιχη Κ-15 της ΕΠΣ Αχαΐας «σκόρπισε» με 5-0 την αντίστοιχη της ΕΠΣ Ζακύνθου.

Χατ-τρίκ σημείωσε ο Θεοφανόπουλος με τέρματα στο 20’, 30’ και 59’ λεπτό, ενώ ακόμα δύο τέρματα πέτυχαν ο Χρυσανθόπουλος στο 34’ λεπτό και ο Αναστασόπουλος στο 80’ λεπτό.

ΜΙΚΤΗ ΑΧΑΪΑΣ Κ-15 (Κ. Σωτηρόπουλος): Λιακόπουλος, Παρασκευόπουλος, Παππάς, Χρυσανθακόπουλος, Σπανός, Ξηνταρόπουλος, Βερβίτας, Τσερικλός, Θεοφανόπουλος, Ντεντόπουλος, Φλωράτος.

Αγωνίστηκαν και οι  Βαγενάς, Κανελλόπουλος, Μαντάς, Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος, Βόσκογλου, Βεντουρής, Διαμαντόπουλος, Αναστασόπουλος