Νίκη “χρυσάφι” για την Α.Ε. Καλαβρύτων

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Αθανασόπουλος

ΣΚΟΡΕΡ: 28’ Σ. Τσαβαλάς

Σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η Α.Ε.Καλαβρύτων, επικρατώντας του Δαβουρλή Κ΄ 92 με 1-0.

Το τέρμα σημείωσε ο Σταύρος Τσαβαλάς με απευθείας χτύπημα φάουλ στο 28ο λεπτό. Ο Δαβουρλής πίεσε αρκετά, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, παίζοντας γρήγορο και πολύ καλό ποδόσφαιρο, χωρίς όμως να μπορέσει να διασπάσει την δυνατή άμυνα των Καλαβρύτων.

Μάλιστα η ομάδα της Πάτρας είχε δοκάρι στο 81ο λεπτό με τον Βετούλα, αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα γνωρίζοντας την ήττα από τους Καλαβρυτινούς.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ (Κ. Βλάχος): Παπαδημητρόπουλος, Παπαδόπουλος, Γκλαβάς, Καραχάλιος, Παπαγεωργίου, Σκιαδάς, Στ. Τσαβαλάς, Ανδρεόπουλος (75΄ Μενύχτας),, Ασπρούκος (85΄. Γ. Αναγνωστόπουλος) Κοσκινάς, Γιαννόπουλος (65΄ Γ. Τσαβαλάς).

ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ Κ΄92 (Δ. Ράπτης): Κοκοτσής, Πολίτης (46’ Κουλούρης), Μανούσος, Σ. Πρέμτος, Νασόπουλος, Βετούλας, Μακρής (85’ Δελέγκος), Στάμος, Κουμπουρλής (69’ Καράμπουλας), Αντύπας, Ανδρεοσόπουλος.

Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ – ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ 1-0 ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΤΣΑΒΑΛΑ