Οι μίνι παίδες του ΝΟΠ  νίκησαν τα Χανιά και ελπίζουν

Στο  κόλπο της πρόκρισης βρίσκεται η ομάδα πόλο μίνι παίδων του ΝΟΠ η οποία το απόγευμα νίκησε με 12-9 τα Χανιά για την 3η αγωνιστική της τελικής φάσης που διεξάγεται στην Πάτρα.

Με αυτή τη νίκη η Πατρινή ομάδα ελπίζει ακόμα στην πρόκριση για το final-4 με το κρίσιμο ματς να  διεξάγεται το Σάββατο (18:00) απέναντι στον Παναθηναϊκό.

Στα του  αγώνα η ομάδα του ΝΟΠ ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 5-2 τα Χανιά κατάφεραν με 3 γρήγορα γκολ να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με το σκορ στο ημίχρονο να βρίσκεται στο 6-6.

Στη συνέχεια με το σκορ να έχει συνεχείς εναλλαγές χωρίς καμία ομάδα να μπορεί να ξεφύγει οι 2 ομάδες βρέθηκαν ισόπαλες στο 9-9 , 6 λεπτά πριν το τέλος.

Στα τελευταία λεπτά ο ΝΟΠ ήταν εξαιρετικός στην άμυνα και δεν δέχθηκε ούτε 1 γκολ ενώ εμφανίστηκε πολύ σοβαρός στην επίθεση όπου κατάφερε να πετύχει 3 συνολικά τέρματα, φτάνοντας στο τελικό σκορ 12-9.