Ολοκλήρωσε και πάει… φορτσάτος στα ντέρμπι ο Ατρόμητος Πατρών

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σαφαρίκας (Τζούνης-Θανόπουλος)

ΣΚΟΡΕΡ: (69′ Παπαγεωργίου, 81′ Ανδρεόπουλος, 90′ Αγκαραϊ)

Μια ακόμα νίκη κατάφερε να πετύχει ο Ατρόμητος Πατρών, ο οποίος δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στον Αστέρα Τσουκαλεΐκων, αλλά τελικά πήρε το «τρίποντο» που τον κρατάει κοντά στις πρώτες θέσεις, επικρατώντας με 3-0.

Ο Βασίλης Παπαγεωργίου άνοιξε το σκορ στο 69ο λεπτό. Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος για ακόμα ένα παιχνίδι βρήκε δίχτυα στο 81΄ κάνοντας δύο τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 90΄ ο υψηλόσωμος αμυντικός, Αγκαράϊ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα για τους «πορτοκαλί». Αυτή ήταν η 8η συνεχόμενη νίκη για τους «οράνιε» που είχαν ηττηθεί τελευταία φορά στις 21 Σεπτεμβρίου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΪΚΩΝ (Σ. Αθανασόπουλος): Χρυσοβιτσάνος, Μητρόπουλος, Θωμάς, Κολαίτης, Β. Τογαντζής, Καραχάλιος, Σολωμός (83΄ Παρασκευάς), Παπαγιαννόπουλος, Παππάς (78΄ Τζώλλας), Κοτσίνης (83΄ Χαρακίδας), Ν. Τογαντζής (66΄ Τζάφα).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Χ. Καραπίτσος): Βεντουρής, Μικρός, Χριστόπουλος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσίμπιτσης, Παπαγεωργίου (71΄ Αγκαράι), Ανδρεόπουλος (86΄ Μπακόπουλος), Π. Γκότσης (63΄ Σδρόλιας), Γραμματικόπουλος (90΄ Ν. Γκότσης), Κωστής.