Πήρε την νίκη ο Άρης απέναντι στον αξιόμαχο Διαγόρα

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρέωσεις του στα Play Off ο Άρης Πατρών, αφού επικράτησε με 2-1 του αξιόμαχου Διαγόρα Βραχνεϊκων, έφτασε τους 21 βαθμούς και εξακολουθεί να βρίσκεται μια “ανάσα” από τον πρωτοπόρο Ατρόμητο Πατρών, σε ένα παιχνίδι που παρακολουθήσατε την εξέλιξη του από το LiveScore του Patragoal.

Στο 11′ λεπτό ο Γιάννης Σπανός κατάφερε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, αλλά τρία λεπτά μετά ο Φώτης Γκολφινόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1, αποτέλεσμα που ήταν και αυτό του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Άρης Πατρών κατάφερε να φτάσει και σε ένα 2ο τέρμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίλτου Μητρόπουλου στο 71′ λεπτό της αναμετρήσης, αποτέλεσμα που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και έδωσε τους τρείς πολύτιμους βαθμούς στους κόκκινους της πλατείας Ελευθερίας.

Ο συνεργάτης του PatraGoal Παναγιώτης Σουντζόγλου ήταν στο γήπεδο και θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ από τον αγώνα.

Μετά και το αποτέλεσμα στο συγκεκριμένο παιχνίδι, η βαθμολογία διαμορφώνεται ως εξής :