“Πορτοκαλί” η φετινή κούπα του πρωταθλητή – 31 χρόνια μετά ο τίτλος στα Ζαρουχλεϊκα (photos-video)

Ο Ατρόμητος Πατρών είναι ο φετινός πρωταθλητής στην Α’ Κατηγορία και η ομάδα που θα διεκδικήσει την άνοδο της στην Γ’ Εθνική.

Στο παιχνίδι που παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό μέσα από το Patragoal, η ομάδα του Σάκη Πεφάνη αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Άρη Πατρών και κατάφερε να κρατήσει την 1η θέση, που της έδωσε τον φετινό τίτλο.

31 χρόνια μετά, ο τίτλος πάει στα Ζαρουχλεϊκα !!!

‘Εξαλλοι οι πανηγυρισμοί στο τέλος του αγωνα

Το φίλμ του αγώνα :

4‘ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, όταν ο Μπίσα έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Σπανός έκανε το σουτ αλλά έκοψε η άμυνα σε κόρνερ για τους φιλοξενούμενους

10‘ Το πλασέ του Γεωργαντόπουλου στην αγκαλιά του Μπίτη.

18′ Γκόοολλλ για τον Άρη Πατρών μετά από ασθενής απόκρουση του Μπίτη και πλασέ του Σπανού στην κενή εστία.

22′ Γκοοολλλ για τον Ατρόμητο με σούτ έξω από την περιοχή του Αποστολόπουλου που κρεμάει τον Αναστασοβίτη για το 1-1.

43‘ Ωραία ενέργεια του Μπίσα από τα αριστερά, έκλεισε μέσα αλλά σούταρε ψηλά άουτ.

49‘ Φάουλ με τον Μαστραντωνάκη, η μπάλα πέρασε αρκετά μακριά από την εστία του Αναστασοβίτη.

51‘ Σέντρα του Μπίσα, κεφαλιά του Σπανού με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

54‘ Κόρνερ του Μπίσα, η κεφαλιά του Γεωργόπουλου περνάει πάνω από τα δοκάρια του Μπίτη.

61‘ Σούτ έξω από την περιοχή του Αποστολόπουλου, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Αναστασοβίτη.

71‘ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Πανάρετος, με τον Άρη να μένει με ποδοσφαιριστή λιγότερο.

77‘ Φάουλ που εκτέλεσε ο Άγγελόπουλος, η μπάλα πέρασε άουτ.

83‘ Καλό σουτ του Μπούμπαλη, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Μπίτη.