Προκρίθηκε στον τελικό με ανατροπή η Θύελλα Πατρών

Με ολική ανατροπή η Θύελλα Πατρών επικράτησε εκτός έδρας του Αστέρα/Θησέα με σκορ 3-4 και θα βρίσκεται στον τελικό του πρωταθλήματος των Νέων περιμένοντας να μάθει τον αντίπαλο της από το ζευγάρι Άτλας-Νίκη Προαστείου.

Η ομάδα του Σπύρου Αθανασόπουλου προηγήθηκε 1-0 στο πρώτο ημίχρονο ενώ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου σημείωσε και 2ο τέρμα.

Η Θύελλα Πατρών με χατ τρικ του Σταυρόπουλου γύρισε το ματς σε 2-3.

Στο 90′ ο Αστέρας ισοφάρισε σε 3-3 για να έρθει ο Βγενόπουλος στην τελευταία φάση της αναμέτρησης να σκοράρει για το τελικό 3-4.

Αρχικές Συνθέσεις :

Αστέρας/Θησέας (Σπύρος Αθανασόπουλος) : Κεπενός, Πλέγας, Λιβέρης, Γουλιάμης, Κρεμμύδας, Πετρόπουλος, Παπαλεξόπουλος, Τριανταφύλλου, Νεμουτιάνος, Κουτσαντώνης, Παπαλεξόπουλος.

Θύελλα Πατρών (Θοδωρής Τσιάμης) : Χιώτης, Τζάθας, Χαϊντάρας, Αραμπατζής, Ράμα, Μπαλάσκας, Ορούτσι, Βγενόπουλος, Αγγελόπουλος, Κουτσαντώνης, Σταυρόπουλος.

Επιμέλεια : Βύρωνας Ξυπολιάς