Πρωτάθλημα Αεροπορίας 5Χ5 : Εύκολη πρόκριση για 116 ΠΜ, ήττα και αποκλεισμός στα πέναλτι για 117 ΠΜ στην Καλαμάτα

116 ΠΤΕΡΥΓΑ ΜΑΧΗΣ ΑΡΑΞΟΥ – ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΑΡΑΞΟΥ 12-4

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος 5Χ5 Πολεμικής Αεροπορίας πήρε η 116 Πτέρυγα Μάχης Αράξου, αφού κατάφερε να επιβληθεί του Εργοστασίου Αράξου με 12-4 και μετά από καλή εμφάνιση.

116 ΠΤΕΡΥΓΑ ΜΑΧΗΣ (Μαγκαφάς-Τραγουλιάς) : Παπαγυφτόπουλος, Μπόσμος, Κοτσίνης, Νάκας, Καψής, Σώζος, Γκούρλας, Βάρελης, Λιάκος, Μυλωνάς, Χασανδρινός

ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΑΡΑΞΟΥ : Μίχος, Αποστολόπουλος, Παναγόπουλος, Φάλαρης, Ελευθεράκης, Νιφόρας, Ντεντόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουλούρης, Κουτσούκος

117 Πτέρυγα Μάχης Ανδραβίδας

120 ΠΕΑ – 117 ΠΤΕΡΥΓΑ ΜΑΧΗΣ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ 3-3 κ.α., 4-3 πέναλτι

Αντίθετα η γειτονική 117 Πτέρυγα Μάχης Ανδραβίδας γνώρισε τον αποκλεισμό στα πέναλτι από την 120 ΠΕΑ στην Καλαμάτα και ενώ είχε βρεθεί να προηγείται με 1-3, μόλις 7 λεπτά πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα ο οποίος έληξε τελικά 3-3, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται σε παράταση και κατόπιν σε πέναλτι, όπου ευτύχησε να κερδίσει η Καλαμάτα με 4-3.

117 ΠΤΕΡΥΓΑ ΜΑΧΗΣ (Σπ. Καρδάρας-Ν. Τριτάρης) : Αγοράκης, Βυθούλκας, Μαρκαντωνάτος, Δουβαράς, Τσιχλιάς, Σπανός, Σουλιώτης, Παπαδόπουλος, Νικολόπουλος

*** Να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες των μονάδων της περιοχής μας, κοντράρονται σε αγώνα νοκ άουτ την επόμενη Τρίτη 25/2 με γηπεδούχο την Ανδραβίδα, για την 1η φάση του πρωταθλήματος 11Χ11 της Πολεμικής Αεροπορίας, εκεί όπου διακίωμα συμμετοχής έχουν και σμηνίτες που υπηρετούν την θητεία τους και που αρκετοί και στις δύο ομάδες αγωνίζονται στις καλές κατηγορίες της Ηλείας και της Αχαϊας.