Πρόκριση για τον Πήγασο απέναντι στην Αιγείρα/Ακράτα

Νίκη-πρόκριση πέτυχε πριν από λίγο ο Πήγασος απέναντι στην Αιγείρα/Ακράτα με σκορ 3-1, για την Γ’ Φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, με την ομάδα του Μπεγουλακίου να παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση και τους 16 του θεσμού.

Η ομάδα του Θόδωρου Λαμπρόπουλου προηγήθηκε στο 20′ λεπτό με τον Αναγνώστου, οι Ακρατινοί ισοφάρισαν με τον Τσεκούρα, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα, δύο τέρματα του Κακαβούλα έδωσαν την νίκη-πρόκριση στους “βυσσινί”.

Να θυμίσουμε ότι στον Δ’ Γύρο (Φάση των 16) έχουν ήδη προκριθεί απευθείας οι Αετός Ρίου, Αναγέννηση Πατρών, Απόλλων Συνοικισμού, Άρης Πατρών, Αχαϊκή, Αχαιός Σαραβαλίου, Εθνικός Πατρών, Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Νίκη Προαστείου, Παναγιάλειος, Πείρος Ισώματος, Φλόγα Ροδιάς.