Σε απόσταση αναπνοής ο Άρης Πατρών

Σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή των Play Off της Α’ Κατηγορίας, βρέθηκε και πάλι ο Άρης Πατρών, ο οποίος κέρδισς πριν από λίγο την Νίκη Προαστείου με 2-0 και πέρασε στην 2η θέση και στο -1 από τον Ατρόμητο Πατρών.

Η ομάδα του Χρήστου Καραπίτσου μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, είχε δοκάρι στο 15′ λεπτό με τον Σιδέρη και κλασικές ευκαιρίες για κάποιο τέρμα και τελικά προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Σπανού.

Στο β’ μέρος και συγκεκριμένα στο 65′ λεπτό, ο Μπίσα διπλασίασε τα τέρματα του Άρη Πατρών, με το τελικό αποτέλεσμα να βρίσκει τους “κόκκινους” νικητές και να παραμένουν “ζωντανοί” στο κυνήγι του τίτλου.

Στο γήπεδο για το PatraGoal ήταν ο Παναγιώτης Σουτζόγλου και θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ με φίλμ αγώνα και φωτογραφικό υλικό.