Σε καλό δρόμο ο Ατρόμητος Πατρών

Καλό πρόσωπο έδειξε ο Ατρόμητος Πατρών στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα με αντίπαλο το Πάτραι.

Οι «πορτοκαλί» επιβλήθηκαν με 1-0 χάρη σε ένα γκολ – πέναλτι του Βαγγέλη Γκάτση στο 40ο λεπτό, συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις μετά το 3-1 επί του Αχαιού Σαραβαλίου στο “Κώστας Ζάρρας”. Οι “πορτοκαλί” είχαν μάλιστα και δύο ακυρωθέν γκολ με τον Γκάτση, αλλά και πολλές απουσίες λόγω την ημερών.

Επόμενο δυνατό φιλικό για τους “οράνιε” στις 23 Αυγούστου με αντίπαλο τον έτερο διεκδικητή του φετινού πρωταθλήματος Άρη Πατρών.

Ο Σάκης Πεφάνης χρησιμοποίησε τους Μπίτι, Παπανικολόπουλο, Μούζο, Νικολακόπουλο, Παπασπυρόπουλο, Αποστολόπουλο, Σπυρόπουλο, Πανταζόπουλο, Γκάτση, Κωστή, Στεργίδη, ενώ έπαιξαν και οι Γκότσης, Τσάτος, Τσάκωνας, Παναγιωτακόπουλος, Ρεκούνας, Μπακόπουλος.