Τραγική Παναχαϊκή στο Ρέντη και χτυπάνε “καμπανάκια”

Παρακολουθήσατε μέσω του PatraGoal λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα της 2ης αγωνιστικής των Play Out της Super League 2.

Η Παναχαϊκή μετά από τραγική εμφάνιση, γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 και έκανε την 2η ήττα της στα Play Out.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

1‘ Έναρξη στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Β’ στην σέντρα.

9‘ Εκτέλεση φάουλ με τον De Tomas για την Παναχαϊκή, μπλοκάρει εύκολα ο Παπαδούδης.

17‘ Επικίνδυνο φάουλ με τον Μουζακίτη, η μπάλα περνάει ευτυχώς από όλους και καταλήγει άουτ.

22‘ Σούτ του Κεραμίδα για τους γηπεδούχους, η μπάλα ψηλά άουτ.

26‘ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β’, με τον Κολοβούρη να αποκρούει σωτήρια το τετ α τετ του Μπα.

27‘ Πέναλντι για τους γηπεδούχους σε ανατροπή του Μπα από τον Baret. Διαμαρτύρονται οι ανθρώποι της Παναχαϊκής ότι η παράβαση είναι εκτός περιοχής, αλλά τελικά από την τηλεόραση φαίνεται ότι η παράβαση είναι καθαρά μέσα στην περιοχή.

28′ Γκοολλ για τον Ολυμπιακό Β’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπα.

35′ Γκοολλ και πάλι για τον Ολυμπιακό Β’ με φοβερό σουτ του Μπρίνιτς.

41‘ Γέμισμα προς την περιοχή του Zekhov, η μπάλα ψηλά άουτ.

44‘ Ωραία ενέργεια και σουτ του Μπρίνιτς από αριστερά, η μπάλα λίγο άουτ.

47′ Γκοολλ για τον Ολυμπιακό Β΄με σούτ του Μαρίνου που κόντραρε στον Zamora και κατέληξε στα δίχτυα του Κολοβούρη.

53‘ Καλό φάουλ με τον Σαπουντζή, η μπάλα λίγο άουτ.

56′ Μεγάλη ευκαιρία με την Παναχαϊκή, αφού το καλό μακρινό φάουλ του Γαϊτανίδη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδούδη

57′ Γκοολλ με ωραία προσωπική ενέργεια του Μπα, που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και σκόραρε για το 4-0.

64′ Γκοολλ και πάλι για τους γηπεδούχους με δυνατό σουτ του Μπρίνιτς.

66‘ Ωραίο σουτ του Γαϊτανίδη, από στρώσιμο του Πατρινού, μπλόκαρε ο Παπαδούδης.

67‘ Ωραία ενέργεια του Τραορέ από δεξιά, σούταρε άουτ.

79‘ Πολύ ωραίο σουτ του Μπρίνιτς, η μπάλα λίγο άουτ.

Ολυμπιακός Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα) : Παπαδούδης, Μπα (76′ Παπακανέλος), Μπαγκαλιάνης, Κεραμίδας (76′ Λάιτνερ), Μαρίνος (70′ Χ. Κωστούλας), Μπρίνιτς, Σαπουντζής (70′ Ιμπαγάσα), K. Κωστούλας, Πινακάς (70′ Σγουρός), Μουζακίτης, Αργυρίου

Παναχαϊκή (Γιάννης Τάτσης) : Κολοβούρης, Καραγιάννης, Μπαξεβάνος (60′ Χριστόπουλος), Zamora, Baret, Λιοφάγος, Νάστος (60′ Traore), Πετράτος (76′ Πετράτος), Zekhov (46′ Γαϊτανίδης), Προύντζος, De Tomas (46′ Πατρινός)