«Τριάρα» και πρώτη νίκη εντός έδρας για την Α.Ε. Καλαβρύτων

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Αθανασόπουλος

ΣΚΟΡΕΡ: 4΄ 16΄ Ασπρούκος, 14΄ Βρεττός – 7΄ Ζανδραβέλης

Με πολύ καλό ποδόσφαιρο, η A.Ε. Καλαβρύτων, επικράτησε του Ηρακλή Πατρών με 3-1 και «σκαρφάλωσε» βαθμολογικά.

Το «καμάρι» της ορεινής Αχαΐας άνοιξε το σκορ με εξαιρετική κίνηση του Ασπρούκου, μόλις στο  4ο λεπτό. Στο 7΄οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον νεαρό Ζανδραβέλη, με τα Καλάβρυτα, να απαντούν στο 14ο λεπτό με ένα ασύλληπτο σουτ του Βρεττού στο δεξί παραθυράκι του αντίπαλου κίπερ.

Στο 16ο λεπτό από λάθος της άμυνας των φιλοξενουμένων ο Ασπρούκος τριπλασίασε εύκολα τα τέρματα για το συγκρότημα του Κωστή Βλάχου, χωρίς να αλλάξει κάτι στο δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μια σπουδαία νίκη.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ (Κ. Βλάχος) Παπαδημητρόπουλος, Βρεττός, Σκιαδάς, Καραχάλιος, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος (46΄ Γκλαβάς), Ασπρούκος, Δημητρόπουλος, Ανδρεόπουλος (69΄ Γιαννόπουλος), Καλαμαράς (35΄ λ.τ. Κοσκινάς – 78΄ Γ. Τσαβαλάς), Τζιαντομένικο

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κ. Λάζαρης): Μυλωνόπουλος (18΄ Μαρκαντώνης), Μπερτσουκλής (55΄ Κακαρούμπας), Μεμάγκα, Δημητρόπουλος (19΄ Λιακόπουλος), Φραγκούλης, Μαντάς, Χριστόπουλος, Κατριμπούζας, Σοφούλης, Χ. Νιάχος, Ζανδραβέλης (50΄ Τασιόπουλος).