Φιλική ήττα με καλά στοιχεία για τον Ατρόμητο Λάππα

Φιλική ήττα με 1-2 γνώρισε ο Ατρόμητος Λάππα, στο χθεσινό φιλικό απέναντι στονμ Ηλειακό Λεχαινών, ομάδα της Α’ ΕΠΣ Ηλείας.

Παρά την ήττα, οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά καλοί στο β’ μέρος, δημιούργησαν αρκετές στιγμές στην εστία του Αντωνόπουλου και έδειξαν ότι και φέτος θα παρουσιάσουν ένα άκρως ανταγωνιστικό σύνολο.

Ο Ηλειακός, άνοιξε το σκορ στο 28΄λεπτό με τον Καλογερόπουλο, ενώ ο Τσακοπιάκος στο 40΄λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ηλειακής ομάδας.

Η ομάδα του Λάππα μείωσε στο 55΄ λεπτό με τον αρχηγό της Λεωνίδα Αγγελόπουλο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ (Δ. Ξηνταρόπουλος): Δρόσος, Παπαλεξόπουλος, Ορλώφ, Διακάτος, Ευ. Ταπεινός, Νιφόρας, Οικονομόπουλος, Καλογερόπουλος, Λ. Αγγελόπουλος, Κατσιγιάννης, Παναγιωτόπουλος

Αγωνίστηκαν και οι Λιακόπουλος, Βασιλόπουλος, Σπυρόπουλος, Ξ. Αγγελόπουλος.

ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ (Α. Ζήκος) : Αντωνόπουλος, Σταματόπουλος, Κράγκαρης, Γαργαρώνης, Μουσερής, Τσακοπιάκος, Δούλος, Καλογερόπουλος, Χ. Κουτσογιαννόπουλος, Μάης, Παναγιωτόπουλος.