Φιλική νίκη επί της Αχαϊκής (1-0)

Η Παναχαϊκή νίκησε με 1-0 την Αχαϊκή στο Δημοτικό Στάδιο Κάτω Αχαΐας

Φιλική νίκη της Παναχαϊκής με 1-0 επί της Αχαϊκής, με εντυπωσιακό δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Μασούρα στο 82’.

LIVE

Δύο ιστορικά σωματεία της Αχαΐας θα συναντηθούν ξανά μετά από καιρό σε φιλική αναμέτρηση που δίνει την ευκαιρία στους δύο προπονητές να δοκιμάσουν την ετοιμότητα των ομάδων ενόψει των δύσκολων υποχρεώσεων που ξεκινούν και οι δύο στα εθνικά πρωταθλήματα. Παρακολουθείστε μέσω του patragoal.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στην Αχαϊκή και στην Παναχαϊκή.

ΦΙΛΜ:

Το ματς ξεκίνησε… Σέντρα για την Παναχαϊκή.

16′ Ακυρώνεται γκολ του Κουσκουνά ως οφσάιντ ύστερα από ωραία προσπάθεια του Μπελεζάκη.

24’ Μικρή διακοπή για νερό και ευκαιρία για οδηγίες στους ποδοσφαιριστές της Παναχαϊκής από τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο.

27′ Πολύ καλό σουτ του Μπουρδέκα η μπάλα καταλήγει ελάχιστα άουτ.

33′ Μακρινό σουτ του Χούσα δεν ανησύχησε ο Σούλης.

39’ Από κοντά ο Κουσκουνάς και μέσα από την περιοχή νικήθηκε τελευταία στιγμή από τον Καραμανλή και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

43′ Δοκάρι για την Αχαϊκή ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου.

46’Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

46‘ Έναρξη στο δεύτερο μέρος με αλλαγές για την ομάδα της Πάτρας. Κολοβούρης, Πάνος, Πλιάτσικας, Πατάπης, Πατρώνης, Μουστακόπουλος, Αργυρόπουλος, Μασούρας, Κόκας, Παπαδόπουλος, Σκεπετάρης στο ματς για την Παναχαϊκή.

Ο Γιώργος Γραμματικόπουλος η μοναδική αλλαγή για τους Αχαγιώτες.

55’ Φιλόδοξο σουτ του Αργυρόπουλου από αρκετά μέτρα μακρυά από την εστία έδιωξε στην γραμμή ο Χούσα.

68 ‘Στη θέση του Καραμανλή πέρασε ο γκολκίπερ Κοντογιώργης.

72’ Ακόμα ένα ακυρωθέν τέρμα για την ομάδα της Παναχαϊκής πάλι για οφσάιντ αυτή τη φορά με τον Παπαδόπουλο.

75′ Δυνατό σουτ του Μασούρα έδιωξε με γροθιές ο Κοντογιώργης.

77′ Απίστευτη ενέργεια του Σουρανή που ξεκίνησε από το κέντρο, τροφοδότησε τον Παπαδόπουλο που έκανε το σουτ, αλλά ο Κολοβούρης έδιωξε σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

82’ Γκολ για την Παναχαϊκή! Εντυπωσιακό δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Μασούρα με την μπάλα να καταλήγει στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Κοντογιώργη για το 0-1!

88’ Απίστευτη ευκαιρία για την Παναχαϊκή ! Ο Μασούρας έβγαλε με πάσα σε θέση βολής τον Σκεπετάρη ο οποίος προ κενής εστίας αστόχησε.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Αχαϊκή (Αλ. Γαβριλόπουλος): Καραμανλής, Κούσουλας, Λίπι, Μπουρδέκας, Στανής, Σουρανής, Χούσα, Ν. Παπαδόπουλος, Πυρρής (73′ Κοτσόκολος), Τζάμπρι (88′ Ντούβλης) Μπακάλης (46′ Γραμματικόπουλος).

Παναχαϊκή (Δ. Ελευθερόπουλος): Σούλης, Λαρέα, Μπελεζάκης, Μαρκοπουλιώτης, Παπαχρονόπουλος, Ανάκογλου, Σταμόπουλος, Σκεπετάρης, Κουσκουνάς, Τσερούτι, Ζοάο.