Ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις για την Παναχαϊκή

Παρακολουθήσατε στις 15.00 μέσω του PatraGoal την εξέλιξη λεπτό προς λεπτό του αγώνα της 17ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Super League 2 ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Ηλιούπολη.

Η Ηλιούπολη με τέρμα στο 92’ λεπτό του Μπαρμπόρο, κατάφερε να φύγει με τους τρείς βαθμούς από την Πάτρα, παγώνοντας το γήπεδο της Αγυιάς.

Οι κοκκινόμαυροι είχαν δοκάρι λίγο πριν την εκπνοή με τον Πατρινό.

Το φίλμ του αγώνα :

1′ Έναρξη στο παιχνίδι

10′ Κακό και νευρικό παιχνίδι στα πρώτα 10′ λεπτά.

20′ Σκληρές μονομαχίες και χωρίς ευκαιρία στα πρώτα 20 λεπτά.

23′ Κεφαλιά του Βενάρδου για την Ηλιούπολη, μπλοκάρει ο Κολοβούρης.

25′ Γκοοολλλ για την Ηλιούπολη, όταν από φάουλ του Μπουσαϊ, ο Βερνάρδος “σέρβιρε” με κεφαλιά στον Μάντιτς, ο οποίος πλάσαρε για το 0-1.

27′ Γκοοολλλ για τους κοκκινόμαυρους με πλασέ του Πατρινού, με την Παναχαϊκή να απαντάει άμεσα και να ισοφαρίζει.

30′ Δυνατή κεφαλιά του Μπαρέ, η μπάλα άουτ.

41′ Σούτ του Βερνάρδου μέσα από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

49′ Σουτ του Ράμος μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Κολοβούρη.

53′ Χαμένη ευκαιρία από τον Πέρεζ και μετά από εντυπωσιακή ενέργεια του Ζέκοφ που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του από αριστερά και έστρωσε στο πέναλτι στον Μεξικανό, που έχασε το κοντρόλ.

61′ Τεράστια ευκαιρία για την Ηλιόπουλη με το σουτ του Μπάρμπαρο να περνάει ελάχιστα άουτ.

66′ Ο Γαϊτανίδης σουτάρει από πλάγια εξ επαφής στον Περιστερίδη και το ριμπάουντ του Προύντζου βρίσκει στα σώματα.

76′ Διαμαρτυρίες από την Ηλιούπολη για πέναλτι, με τον Μπαρμπάρο να πέφτει μέσα στην περιοχή.

84′ Οριζόντιο δοκάρι για την Παναχαϊκή με τον Πατρινό, στην πιο μεγάλη ευκαιρία του αγώνα.

89‘ Καλή εκτέλεση φάουλ του Γαιτανίδη, δεν μπορεί ο Ζαμόρα να την σπρώξει στα δίχτυα.

92′ Γκοοολλλ για την Ηλιούπολη με τον Μπαρμπόρο, ο οποίος παγώνει την Αγυιά

Συνθέσεις :

Παναχαϊκή (Γ. Τάτσης) : Κολοβούρης, Λιοφάγος (42′ Traore), Καραγιάννης, Baret, Νάστος (62′ Γαιτανίδης), Zamora, Προύντζος (89′ Ντε Ολιβειρα), Πατρινός, Μασούρας, Zekhov (72′ Χριστόπουλος), Perez (72′ Boonen)

Ηλιούπολη (Σ. Παπαδόπουλος) : Περιστερίδης, Βενάρδος (58′ Μπαρμπάρο), Ράμος (73′ Κρέτση), Ασίγκμπα, Μπουσάι, Μάντιτς (90′ Ανδρέου), Παντελίδης (46′ Πρίμπο), Τοπάλ, Φουρλάνος, Λατίνοβιτς, Ντέτλερ

Διαιτητής : Γεώργιος Μπαλαχούτης (Συνδέσμου Πειραιά)

Βοηθοί : Νικόλαος Μανούρας (Συνδέσμου Δυτ. Αττικής) – Χρήστος Μπάλλας (Συνδέσμου Τρικάλων)