Όταν σοβαρεύτηκε, έδειξε ποια είναι

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημήτρης Ρουμπάνης

ΣΚΟΡΕΡ: 37’ Καλομοίρης- 32’ Παπαστεργίου, 58’ Σουρανής, 90’ πεν. Πυρρής

Η Αχαϊκή πήρε την πρόκριση ως όφειλε επικρατώντας με 3-1 του “μαχητικού” Ίκαρου Πετρωτού εκτός έδρας.

Ο «ανεβασμένος» Δημήτρης Παπαστεργίου για δεύτερο σερί παιχνίδι βρήκε δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τα «καναρίνια». Στο 37ο λεπτό ο Καλομοίρης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους σε 1-1 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 58΄ ο Σουρανής έκανε το 1-2, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πυρρής στην εκπνοή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ (Αγγ. Σταθόπουλος): Κατσαϊτης, Κλήσης, Καγιάφας, Καλομοίρης (82’ Τζανερόπουλος), Δημόπουλος, Τσουραμάνης, Μιχαλιός (71’ Μπακόλας), Σπυρόπουλος, Καμπέρος, Κλίτσας (71’ Κουτρόπουλος), Χριστόπουλος (60’ Παπαδάτος).

ΑΧΑΪΚΗ (Αλ. Γαβριλόπουλος): Πάγκαλος, Σέμα (87’ Καραμανλής), Γεωργίου, Πετρόπουλος, Παπαστεργίου, Μωραΐτης, Πυρρής, Μπακάλης, Δ. Φραγκούλιας, Σουρανής Γεωργόπουλος (58’ Βλασσόπουλος).