3X3 με “τεσσάρα” η Α.Ε. Καλαβρύτων

Τρίτη σερί επικράτηση της Α.Ε .Καλαβρύτων στην εκτός έδρας αναμέτρηση απέναντι στο Καστρίτσι με σκορ 4-2, σε ένα παιχνίδι που είχε πολλές ευκαιρίες και πέντε δοκάρια για τα Καλάβρυτα και δύο πέναλτι για τους γηπεδούχους.

Η Καλαβρυτινή ομάδα ήταν άτυχη και άστοχη θα έλεγε κανείς, αφού μετά το υπέρ της 1-0 με το φάουλ του Σαλάι στο 22΄, είχε τρία δοκάρια με τους Ασπρούκο, Καυγά, Καλαμαρά, για να τελειώνει με την υπόθεση νίκη απέναντι στο Άνω Καστρίτσι από το πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 1-1 στο 34΄ με το πέναλτι του Καρδάρα για να λήξει έτσι το πρώτο μέρος. Το γρήγορο γκολ του Καλαμαρά στο 47ο λεπτό από το κόρνερ του Καυγά στην επανάληψη, έβαλε πάλι μπροστά την Α.Ε. Καλαβρύτων, που έχτισε μια διαφορά ασφαλείας με το 1-3 μετά από ατομική προσπάθεια και γκολ του Ασπρούκου, ενώ είχε ένα ακόμα δοκάρι με τον Σταύρο Τσαβαλά.

Το Καστρίτσι του Ανδρέα Λελάκη επέστρεψε στο παιχνίδι μειώνοντας 2-3 με νέο εύστοχο πέναλτι του Καρδάρα στο 65΄. Η ομάδα της ορεινής Αχαΐας σιγούρεψε τη νίκη της 4-2 στο 94΄, ύστερα από όμορφη ομαδική προσπάθεια και τον Κουτρουμάνη να μοιράζει στον Σαλάι, ο οποίος με το δεύτερο προσωπικό γκολ έγραψε το τελικό 2-4.

Α.Ε. Καλαβρύτων: Λέσης, Σαλάι, Ντολάνι, Βλάχος, Σκιαδάς, Παπαδόπουλος (76΄ λ.τ. Ντάτσι), Στ. Τσαβαλάς, Καυγάς (78΄ Παπαγεωργίου), Μητρόπουλος, Καλαμαράς (65΄ Κουτρουμάνης), Ασπρούκος.