“Kαθάρισε” ο Μπινιέρης για τη Δάφνη Πατρών!

Σε ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες αναζητούσαν το τρίποντο για να μειώσουν την διαφορά τους από την κορυφή,η Δάφνη Πατρών κατάφερε να επικρατήσει του Ρομαϊκού με 2-0 σε ένα παιχνίδι βέβαια που δεν τελείωσε ποτέ καθώς στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης είχαμε οριστική διακοπή.

Με αυτό το τρίποντο η Δάφνη μείωσε την διαφορά από τον πρωτοπόρο Πυρσό στον έναν βαθμό, ενώ από την άλλη πλευρά ο Ρομαϊκός παρέμεινε στην 4η θεση και στο -6 από την κορυφή. Η αναμέτρηση σε γενικές γραμμές ήταν πολύ δυνατή, καθώς χάθηκαν πολλές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες και συγκεκριμένα η Δάφνη Πατρών στο πρώτο ημίχρονο σπατάλησε πολλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Συγκεκριμένα στο 2′ ο Μπινιέρης έβγαλε την σέντρα με το πλασέ του Βέσση εξ επαφής να σταματιέται από τον τερματοφύλακα του Ρομαϊκού.

Στο 18′ σέντρα του Μπινιέρη και εξ επαφής ο Ηλιού με το στήθος δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ ένα λεπτό αργότερα το σουτ του Βέσση θα καταλήξει άουτ. Από πλευράς Ρομαϊκού το σουτ του Μυλωνά στο 27′ κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

Ενώ στο 42′ ο Στ.Καμπούρης βρέθηκε τετ α τετ αλλά προσπάθησε να περάσει τον τερματοφύλακα με αποτέλεσμα να σπαταλήσει μια μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δάφνη συνέχισε να είναι απειλητική και απείλησε με το σουτ του Βέσση στο 49′ που κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

Για να έρθουμε στο 66′ όπου ο Μπινιέρης με ψηλοκρεμαστό πλασέ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο 87′ ο Ρομαϊκός έχασε τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει όταν ο Δρούσκας έκανε το γύρισμα από τα δεξιά ο Χ.Καμπούρης έκανε το σουτ με τον Γιαννικόπουλο να αποκρούει και εν συνεχεία ο Στ.Καμπούρης έπιασε το σουτ με τον τερματοφύλακα της Δάφνης να αποκρούει ξανά κρατώντας το ένα μηδέν για την ομάδα του.

Για μα έρθουμε στο 89′ όπου ο Μπινιέρης με πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους ανθρώπους της Δάφνης. Όπου εκεί θα έχουμε και την οριστική διακοπή της αναμέτρησης, καθώς ο Β΄ Βοηθός Παναγιώτης Γεωργακόπουλος δέχτηκε μπουκάλι με νερό στο κεφάλι με αποτέλεσμα το διαιτητικό τρίο να εισέλθει στα αποδυτήρια για την οριστική διακοπή της αναμέτρησης.

Συνθέσεις :

Δάφνη Πατρών (Γ. Δρακοπαναγιωτάκης): Γιαννικόπουλος, Λιακόπουλος, Μαγνησαλής, Μπινιέρης, Αβραμόπουλος (62′ Γιαννόπουλος), Σταμπολτάς, Ηλιού (81′ Κατσαρέλιας), Παναγόπουλος, Βέσσης (81′ Χριστοδουλόπουλος), Βαγγελάτος (52′ Αντωνόπουλος), Φωτείνης.

Ρομαϊκός (Γ. Αγγελόπουλος): Χ. Μπατζαλής, Χρυ.Καμπούρης, Τραπουζάνης (59′ Β.Μυλωνάς-75′ Γιούνας), Κολτσίδας, Ανδ.Μπατζαλής, Μυτακίδης, Γ. Μυλωνάς, Χρ.Καμπούρης, Στ.Καμπούρης, Δερβίσης, Γ. Μπατζαλής (59′ Δρούσκας).